Naga MarketsSpojrzenie makroekonomiczne

Rynki od dzisiaj pozycjonują się pod czwartkowe posiedzenie FOMC – obecnie wyceniany jest brak decyzji w sprawie podwyżek stóp procentowych w tym miesiącu co przełoży się na krótkoterminowe osunięcia dolara amerykańskiego. Jeżeli chodzi natomiast o dzisiejszą sesję to brak w niej istotniejszych publikacji.

Te artykuły również Cię zainteresują
Darmowe szkolenia online z Comparic w dniach 14-18 września

Jedynie o 09:15 poznaliśmy wyniki sprzedaży detalicznej Szwajcarii (-0.1% vs -0.9% poprzednio w ujęciu r/r). O 11:00 pojawiły się natomiast dane dotyczące produkcji przemysłowej w strefie EUR. Wynik r/r bardzo pozytywnie zaskoczył – przy prognozach 0.6% uplasował się na poziomie 1.9%, nie przełożyło się to jednak na silniejszą aprecjację EUR/USD. W rzeczywistości był to ostatni odczyt w trakcie dzisiejszej sesji, na który powinniśmy zwrócić uwagę.

Silne i słabe aktywa finansowe

Poniedziałek jak na razie upływa pod hasłem niskiej zmienności – może być to powolne przygotowane do ciszy przed burzą w związku z czwartkowym posiedzeniem Rezerwy Federalnej.

SILNE: AUD, JPY

SŁABE: EUR, CHF

Propozycje wybranych analiz

Dzisiaj na Comparic.pl pojawiały się między innymi:

EURAUDH4.png 14.09

Na rynku walutowym brak dzisiaj wzmożonej zmienności – przynajmniej w godzinach przedpołudniowych. Najsilniejsze spadki obserwowano na EUR/AUD (w stosunku do wczorajszych poziomów zamknięcia para osunęła się o -0.6%). Patrząc jednak na wykres widzimy, że sytuacja techniczna nie wskazuje na razie na wyraźniejsze możliwości zarobku. Od końca sierpnia notowania poruszają się wewnątrz konsolidacji w zakresie 1.6240.1.5720. Dopiero wyjście z zakresu handlowego H4 da odpowiedź gdzie dalej przesuwała będzie się cena. W szerszym ujęciu znajdujemy się w płaskiej korekcie ruchu wzrostowego obserwowanego od kwietnia bieżącego roku – o wiele korzystniejsze wydają się więc sygnały sugerujące wzrosty.

Posiadasz jakiekolwiek uwagi do południowego przeglądu rynku? Jeżeli tak, to podziel się nimi w komentarzach lub odwiedź specjalny wątek na forumConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here