Naga Marketsbook-and-glasses-630x210-1394050805Spojrzenie makroekonomiczne

W godzinach przedpołudniowych kalendarz makroekonomiczny praktycznie świecił pustkami. Oprócz wystąpień Haruhiko Kurody (BoJ) oraz Mario Draghi’ego (ECB) – do których przejdziemy za chwilę – nie działo się praktycznie nic. O godzinie 08:00 poznaliśmy jedynie wyniki cen producenckich w Niemczech:

  • PPI r/r: -2,3%, prognoza -2,0%, poprzednio -2,1%
  • PPI m/m: -0,4%, prognoza -0,2, poprzednio -0,4%

Wracając do wypowiedzi prezesów banków centralnych, to Haruhiko Kuroda powtórzył praktycznie w całości to co mogliśmy usłyszeć podczas podsumowania posiedzenia polityki pieniężnej w środę (artykuł poświęcony wydarzeniu pod linkiem). Mario Draghi natomiast podał kilka informacji wartych osobnych nagłówków:

Te artykuły również Cię zainteresują
  • Europejski Bank Centralny zrobi wszystko co w jego mocy, aby w krótkim czasie podnieść inflację
  • ECB nie może patrzeć na niskie poziomy inflacji bazowej i musi działać
  • Ryzyko spadków PKB oraz inflacji zdecydowanie wzrosło w ostatnich czasach

Takimi wypowiedziami Super Mario niewątpliwie próbuje przygotować sobie grunt pod dalsze luzowanie polityki pieniężnej w grudniu.

Przechodząc jednak do danych, które jeszcze dzisiaj nas czekają to będą to wyniki CPI kanadyjskiego oraz sprzedaż detalicznej. Prognozy i poprzednie rezultaty zaprezentowano na screenie:

Kanada

Silne i słabe aktywa finansowe

Po porannych wypowiedziach Mario Draghi’ego i wczorajszych gołębich protokołach Europejskiego Banku Centralnego, europejska waluta jest najsłabszą wśród wszystkich G8. Na drugim biegunie znajduje się natomiast dolar australijski, który wzrasta drugą sesję z rzędu.

SILNE: AUD
SŁABE: EUR

Odbierz darmowe narzędzie do samodzielnego śledzenia dziennej siły walut

Propozycje wybranych analiz

EUR/AUD D1 nad niezwykle istotnym wsparciem
EUR/AUD D1 nad niezwykle istotnym wsparciem

Na EUR/AUD zobaczyć możemy kolejny sygnał sugerujący, że od sierpnia nie mamy do czynienia z korektą trendu wzrostowego z 2015 roku, a nową tendencją podażową. Pokonanie linii trendu w październiku, brak reakcji na 50% zniesienia aprecjacji maj-sierpień (gdzie zazwyczaj 50% Fibo trendu traktowane jest jako poziom graniczny pomiędzy korektą, a zmianą trendu) i obecnie podejście pod okrągły poziom 1.4800 pokrywający się z Fibo 61,8%. Jeżeli tutaj cena również będzie w stanie zejść niżej i przetestować poziom skutecznie od dołu, wtedy otrzymamy idealną okazję do gry na krótka. Przed zejściem możemy być jednak świadkami delikatnej korekty wzrostowej.

Posiadasz jakiekolwiek uwagi do południowego przeglądu rynku? Jeżeli tak, to podziel się nimi w komentarzach lub odwiedź specjalny wątek na forum.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here