Naga MarketsSpojrzenie makroekonomiczne

Nocą poznaliśmy raport z nowozelandzkiego rynku pracy. Stopa bezrobocia utrzymała się na poziomie 6,2% (pomimo prognoz wzrostu do 6,3%). Zatrudnienie spadło natomiast o -5.1tys. (prognoza +5tys., poprzednio +18tys. – po rewizji). Dane ostatecznie wpłynęły jednak na umocnienie dolara australijskiego.

Te artykuły również Cię zainteresują
Z samego rana (06:30) Japonia publikowała informacje o lokalnej produkcji przemysłowej. Indeks m/m wzrósł do 1.2% (prognoza -0.5%), poprzednio -0.8%.

Najważniejsze dane pojawią się jednak dopiero o godzinie 14:30. Właśnie wtedy poznamy wyniki amerykańskiej inflacji konsumenckiej oraz wniosków o zasiłki dla bezrobotnych. Kalendarz popołudniowy prezentuje się następująco:

kalendary 15.10

ZDOBĄDŹ MILION ZŁ W ZARZĄDZANIE NA RACHUNEK HANDLOWY ALBO ODJEDŹ BMW I8 O WARTOŚCI 600TYS.

Silne i słabe aktywa finansowe

Podobnie jak wczoraj, najsilniej spośród walut G8 prezentuje się dolar nowozelandzki – w stosunku do EUR zyskuje nawet +1.4%. Po danych z rynku pracy pozytywnie odbija również druga waluta Antypodów, dolar australijski. Najsłabszą parą sesji jest jak na razie wspomniane przed chwilą euro. Sytuacja na dolarze płaska.

SILNE: NZD, AUD

SŁABE: EUR

Odbierz darmowe narzędzie do samodzielnego śledzenia dziennej siły walut

Propozycje wybranych analiz

Dzisiaj na Comparic.pl pojawiały się między innymi:

Celem pogłębiających się spadków będzie szeroka strefa wsparcia wyznaczana przez sierpniowe szczyty (1.6440) oraz 50% zniesienia impulsu wzrostowego kwiecień-sierpień 2015r. Znaczenie techniczne poziomów wzmacnia 200EMA plasująca się obecnie w połowie wspomnianej strefy. Na wykresie H4 widać natomiast, że notowania pokonały jak na razie inną lokalną strefę wsparcia (1.6810 + 38.2% zniesienia Fibonacciego).

EURNZDDaily 15.10

Posiadasz jakiekolwiek uwagi do południowego przeglądu rynku? Jeżeli tak, to podziel się nimi w komentarzach lub odwiedź specjalny wątek na forumConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here