Naga MarketsSpojrzenie makroekonomiczne

Nawet bez spoglądania w kalendarz można stwierdzić, że posiedzenie Europejskiego Banku Centralnego jest dzisiaj najważniejszym wydarzeniem. Rynki pozycjonują się pod nie już od poniedziałku – dzisiaj obserwujemy natomiast silniejsze spadki euro w stosunku do innych głównych walut.

Te artykuły również Cię zainteresują
Jedyne istotniejsze dane czwartkowego przedpołudnia to wyniki sprzedaży detalicznej w Wielkiej Brytanii. Odczyty okazały się zdecydowanie lepsze od prognoz, wzrostowo zrewidowano również wyniki z zeszłego miesiąca. Sprzedaż detaliczna m/m 1.9% (prognoza 0.3%, poprzednio 0.2% rewizja w górę) oraz sprzedaż detaliczna r/r 6.5% (prognoza 4.8%, poprzednio 3.7% rewizja w górę). W efekcie Kabel wzrastał o 70 pipsów, momentum zostało jednak zablokowane.

[pullquote]Rynki na Żywo – śledź relację z konferencji ECB[/pullquote]Decyzja ws. stóp procentowych ECB o godzinie 13:45 (tutaj nikt nie spodziewa się jednak cięcia), a następnie o 14:30 część najważniejsza – odczyt oświadczenia polityki pieniężnej oraz konferencja prasowa z udziałem Mario Draghi’ego.

Oprócz tego dzisiaj czeka nas jeszcze kilka ciekawych odczytów, które z pewnością warto śledzić. Zwracałem na nie uwagę w porannym komentarzu makro:

  • 14:30 – USA– wnioski o zasiłki dla bezrobotnych, indeks aktywności FEDu z Chicago
  • 14:30 – Kanada– sprzedaż detaliczna m/m
  • 15:00 – USA– indeks cen nieruchomości
  • 16:00 – USA– wiodący wskaźnik CB, sprzedaż domów już istniejących

Silne i słabe aktywa finansowe

Na rynkach nadal obserwowana jest cisza przed burzą, która z każdą godziną powinna się zwiększać. Wyjątkiem jest jednak dolar nowozelandzki, który w stosunku do EUR zyskuje obecnie +1%, a do CHF +0.9%. Najsłabiej wypada natomiast właśnie wspólna waluta – rynek od rana wycenia bowiem gołębią retorykę ECB.

SILNE: NZD

SŁABE: EUR

Odbierz darmowe narzędzie do samodzielnego śledzenia dziennej siły walut

Propozycje wybranych analiz

Dzisiaj na Comparic.pl pojawiały się między innymi:

EURNZDDaily 22.10

EUR/NZD jest jak na razie najsilniej poruszającą się walutą. W miniony piątek (16 października) notowania próbowały nieśmiało testować strefę wyznaczaną przez szczyt z czerwca 2014 (1.6450) + 200DMA + 50% zniesienia wzrostów kwietniowo-sierpniowych. Cena jak na razie odbiła, jednak dzisiejsza sesja przynosi ponowne spadki. Gdyby deprecjacja chciała się pogłębić właśnie we wspomnianej strefie możemy poszukiwać okazji zakupowych.

Posiadasz jakiekolwiek uwagi do południowego przeglądu rynku? Jeżeli tak, to podziel się nimi w komentarzach lub odwiedź specjalny wątek na forumConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here