Naga MarketsPo wczorajszej publikacji protokołu z ostatniego posiedzenia FOMC przyszła kolej na dane z Europy. Przed południem opublikowany został coroczny raport Europejskiego Banku Centralnego a członkowie EBC ochoczo skomentowali publikację.


Zaczynając jednak chronologicznie – 9:30 to moment w którym poznaliśmy najnowsze dane dotyczące indeksu cen domów w Wielkiej Brytanii. Indeks Halifax w marcu okazał się być nieco wyższy niż to prognozowano (10,1% wobec 9,5% prognozowanej zmiany r/r). GBP/USD nadal próbuje atakować wsparcie w okolicy 1,40:

Te artykuły również Cię zainteresują
GBPUSDH1

Opublikowany przed południem raport EBC (dostępny tutaj) znalazł się w centrum uwagi zarówno inwestorów jak i przedstawicieli samego EBC. Zdaniem Benoit Coeure Europejski Bank Centralny zadziałał prawidłowo obniżając po raz kolejny stopę depozytową. Tego wymagała sytuacja – usłyszeliśmy w Frankfurcie.

Raport skomentowała również najważniejsza osoba europejskiej polityki monetarnej – Mario Draghi. Według prezesa EBC, rok 2016 będzie niezwykle trudnym rokiem dla Europy. Przed nami ciężka walka o odpowiedni poziom wzrostu cen. Już przed ostatnim spotkaniem EBC podjęło decyzję o zmianie swojego nastawienia na kolejne 12 miesięcy. W tym momencie naszym zadaniem jest przede wszystkim działanie zgodnie z naszym mandatem, by uspokoić obywateli Europy. – stwierdził Draghi.

EUR/USD gwałtownie zareagowało na komentarze ważnych członków EBC. W tym momencie para powróciła do dotychczasowego kanału:

EURUSDH1

Na co jeszcze czekamy?

Kalendarz makroekonomiczny zapewni nam jeszcze kilka ciekawych momentów podczas dzisiejszego dnia. Wciąż czekamy na raport z ostatniego posiedzenia EBC (godzina 13:30), a już w trakcie trwania sesji amerykańskiej poznamy, jak co czwartek, liczbę osób które złożyły wniosek o przyznanie zasiłku dla bezrobotnych.

Ważnym wzmianki punktem dnia (lub nocy) będzie zaplanowana na godzinę 23:30 przemowa Janet Yellen.

Silne i słabe aktywa finansowe:

SILNE: JPY
SŁABE: GBP

chart

 

Odbierz darmowe narzędzie do samodzielnego śledzenia dziennej siły walut

Proponowane analizy:

Od połowy stycznia 2016 po nieudanej próbie przebicia oporu w rejonie 2.0940 GBPCAD porusza się w trendzie spadkowym. W bieżącym tygodniu spadki osiągnęły nowe 11-miesięczne minimum. Poziom do jakiego obecnie dotarła cena 1.8400 stanowi wsparcie, ale nie jest to zbyt mocne wsparcie dlatego ruch spadkowy powinien być kontynuowany… Czytaj dalej

Wykres GBPCAD dla interwału H1.
Wykres GBPCAD dla interwału H1.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here