Naga MarketsSpojrzenie makroekonomiczne

Dzisiejsze nocne dane z Japonii – pomimo ogólnie gorszych wyników od oczekiwanych – doprowadziły jak na razie do umocnienia japońskiego jena w stosunku do dolara. Powodem takiego stanu rzeczy może być przede wszystkim pozytywna publikacja rachunku bieżącego (który jako jedyny nie zawidół prognoz analityków) – 1653,10mld jenów, prognoza 1221,00mld.

Te artykuły również Cię zainteresują
Rano poznaliśmy jeszcze wyniki bilansu handlowego Niemiec. Procentowa zmiana eksportu na poziomie -5.2% (-1.2% prognoza), natomiast importu -3.1% (-1.2% prognoza).

Dzisiaj jednak i tak najważniejsze będą publikacje banków centralnych. Pisałem o nich już w porannym komentarzu makro i artykule ECB, BoE i FED – co zafundują nam dzisiaj banki centralne? W związku z tym skrótowo przypominam jedynie dzisiejsza agendę związaną z bankami:

  • 13:00 – Bank Anglii – decyzja w sprawie stóp procentowych, protokoły z posiedzenia, oświadczenie polityki pieniężnej (prognozowane utrzymanie stóp na niezmiennym poziomie po głosowaniu z rozkładem głosów 8-1-0).
  • 13:30 – Europejski Bank Centralny – protokoły z wrześniowego posiedzenia
  • 20:00 – Rezerwa Federalna – protokoły FOMC

Oprócz tego o godzinie 14:30 standardowa publikacja wniosków o zasiłek dla bezrobotnych w USA. Natomiast o 21:30 głos zabierze członek FOMC – Williams.

ZDOBĄDŹ MILION ZŁ W ZARZĄDZANIE NA RACHUNEK HANDLOWY

Silne i słabe aktywa finansowe

Dzisiaj największą zmienność widać ponownie na walutach Antypodów – tym razem głównie na AUD – oraz na franku szwajcarskim. USD, EUR raczej umiarkowanie lub wręcz płasko.

SILNE: CHF

SŁABE: AUD

Odbierz darmowe narzędzie do samodzielnego śledzenia dziennej siły walut

Propozycje wybranych analiz

Dzisiaj na Comparic.pl pojawiały się między innymi:

AUDCHFH4 08.10

AUD/CHF jest jak na razie najsilniej trendującą parą dzisiejszej sesji. Notowania od końca sierpnia przesuwają się w byczym kanale regresji. Wczoraj – po dynamicznych wzrostach – cena podeszła pod górne jego ograniczenie, co wywołało dzisiaj dynamiczne osunięcia. Należy zauważyć, że obecny ruch podażowy jest zgodny z szerszym trendem spadkowym widocznym na wykresie D1. Zejście w okolice dolnego ograniczenia kanału (obecnie na 0.6775) utrudniać mogą jednak dwa istotne poziomy wsparcia wyznaczane na wysokości dołków z grudnia 2014 (mowa tutaj o strefie 0.6893-0.6850).

Posiadasz jakiekolwiek uwagi do południowego przeglądu rynku? Jeżeli tak, to podziel się nimi w komentarzach lub odwiedź specjalny wątek na forumConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here