Naga Marketspoludniowy_przegląd_rynkuNa poniedziałki zwykle nie planowane są ważne publikacje. Podobnie jest i w tym tygodniu, z tą tylko różnicą, że tych nieco mniej ważnych również jest jak na lekarstwo. Poznaliśmy zmianę włoskiej produkcji przemysłowej i w tym momencie czekamy jedynie na zaplanowane wystąpienia członków FOMC. Tymczasem dolar…


… zaczyna tydzień od niewielkich wzrostów. Co prawda w nocy spadki dolarowego indeksu nieco pogłębiły się, jednak tuż po godzinie 12:00 dzienna świeca UDX ma biały korpus:

Te artykuły również Cię zainteresują
USDXDaily

Aprecjację USD widać również na wykresie EUR/USD, które od początku miesiąca przebywa w dosyć szerokiej konsolidacji:

EURUSDH4

Wzrosty pojawiły się również na USD/CHF. Popyt pojawił się w okolicy 0,9525 i jak na razie byki wciąż tworzą świecę bez górnego cienia:

USDCHFDaily

Czy ten dobry dla dolara początek tygodnia ma szansę stać się dłuższym sentymentem? Tego czy dzisiejsze wzrosty USD maja szansę stać się trwałymi, czy są jedynie korektą dowiemy się zwykle po czasie.

Na co jeszcze czekamy?

Głównymi punktami dnia będą wystąpienia trzech Amerykanów. Pierwszym z nich jest Sekretarz Skarbu USA, Jack Lew, który rozpocznie swoją przemowę punktualnie o 14:30. Kolejnym mówcą będzie członek FOMC, William Dudley (godzina 15:25). Po nim głos zabierze Robert Kaplan szef oddziału Fed w Dallas który weźmie udział w moderowanej sesji pytań i odpowiedzi. Całość spotkania zaplanowana na godzinę 19:00.

Silne i słabe aktywa finansowe:

Do najsilniejszych walut w poniedziałkowe przedpołudnie należały CAD oraz GBP. Spadki natomiast pogłębione zostały w przypadku CHF, JPY oraz EUR.

SILNE: CAD, GBP
SŁABE: CHF, JPY, EUR

chart

Odbierz darmowe narzędzie do samodzielnego śledzenia dziennej siły walut

Proponowane analizy:

Kurs pary walutowej AUD/CHF na wykresie 1-godzinnym wzniósł się do linii trendu spadkowego rozpoczętego na koniec marca br. W tym miejscu uformowała się świeca z długim knotem, która zdaje się testować wspomnianą przed chwilą linię trendu… Czytaj dalej

1104-AUDCHFConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here