Naga Marketspoludniowy_przegląd_rynkuRynki szybko zapomniały o wczorajszych zamachach w Brukseli, na co zwracaliśmy uwagę zarówno w porannym komentarzu makroekonomicznym, jak i wczorajszym podsumowaniu sesji. Zbliżając się do Wielkiego Czwartku oraz Wielkiego Piątku na rynkach spodziewać powinniśmy się nie tylko coraz mniejszej ilości danych makroekonomicznych, ale również odpływającej płynności.


Przeglądając środowy kalendarz makroekonomiczny widzimy, że liczba publikacji jest mocno ograniczona. Przed godziną 15:00 nie pojawi się tak naprawdę nic istotnego – nie licząc sondaży ZEW dotyczących szwajcarskiej gospodarki. Wynik na poziomie 2.5 przewyższył oczekiwania rynkowe (poprzednio -5.9), co przełożyło się na umocnienie CHF względem USD o ponad 30 pipsów (zobacz wykres M5):

Te artykuły również Cię zainteresują
Reakcja USD/CHF po publikacji szwajcarskich danych
Reakcja USD/CHF po publikacji szwajcarskich danych

Co nas jeszcze czeka?

W godzinach popołudniowych (po 15:00) poznamy publikację raportu EIA – amerykańskiego instytutu ds. energii – w którym znajduje się sporo istotnych komponentów mogących mieć wpływ na notowania USD. Rynki szczególną uwagę zwrócą na zapasy ropy naftowej, które zdaniem analityków miały się znacząco zwiększyć. Przed godziną 22:45 dodatkowo dane eksportowo-importowe z Nowej Zelandii:

Źródło: Investing.com
Źródło: Investing.com

Silne i słabe aktywa finansowe:

Funt szterling nadal nie umie pozbierać się po wczorajszych silnych osunięciach i jest walutą, która do południa traci najsilniej. USD nadal mocny, jednak dolar australijski oraz kanadyjski stają wobec niego oporem.

SILNE: USD, AUD, CAD
SŁABE: GBP

Odbierz darmowe narzędzie do samodzielnego śledzenia dziennej siły walut

Proponowane analizy:

Kurs pary walutowej USD/CHF przełamał w ubiegłym tygodniu wsparcie przy 0.9810, po krótkim, trwającym dwa dni odbiciu od niego. Dynamika spadków była na tyle silna, że kolejnego dnia kurs dotarł do następnego bastionu byków gdzie zbiega się wsparcie horyzontalne przy 0.9660, a także dolne ograniczenie kanału spadkowego, co daje nam poziom konfluencji… czytaj dalej

USD/CHF D1
USD/CHF D1Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here