Naga Marketsbook-and-glasses-630x210-1394050805Spojrzenie makroekonomiczne

Najważniejszym wydarzeniem środowego przedpołudnia była publikacja raportu z brytyjskiego rynku pracy. Pomimo prognoz, stopa bezrobocia nie spadła do 5.0%, tylko utrzymała się na dotychczasowych poziomach (5.1%). Pozytywnie zaskoczyły jednak średnie zarobki nieuwzględniające premii (poprzedni 1.9%, prognoza 1.8%, odczyt 2.0%). Dodając do tego korzystną publikacją claimant count change badającą ilość bezrobotnych na Wyspach (spadek o -14.8tys., prognozowano -3tys.) otrzymaliśmy pozytywny obraz brytyjskiego rynku pracy. Dało się to odczuć na GBP/USD. Funt brytyjski do dolara odbija z dołków sesyjnych i obecnie porusza się powyżej 1.4320 (+80 pipsów).

Nie zmienia to oczywiście faktu, że nadal najistotniejszym wydarzeniem sesji są protokoły FOMC (odpowiednika polskiej Rady Polityki Pieniężnej). Wydarzenie zaplanowano na godzinę 20:00 – właśnie wtedy dokument zostanie opublikowany. Więcej na ten temat można przeczytać w porannym komentarzu makroekonomicznym.

Te artykuły również Cię zainteresują
Rzut oka na popołudniowy kalendarz:

kalendarz 17.02

Silne i słabe aktywa finansowe

W środowe przedpołudnie najlepiej radzi sobie japoński jen – silne wzrosty widoczne są szczególnie w stosunku do dolara nowozelandzkiego. Po publikacji wyników z brytyjskiego rynku pracy zyskuje również GBP. Pro spadkowe prezentuje się natomiast dolar nowozelandzki.

SILNE: JPY, GBP
SŁABE: NZD

Odbierz darmowe narzędzie do samodzielnego śledzenia dziennej siły walut

Propozycje wybranych analiz

GBPUSDH1

Po rozrysowaniu dołków sesyjnych na wysokości 1.4243, GBP/USD wyraźnie odbija – wszystko za sprawą danych z brytyjskiego rynku pracy. Notowania jak na razie zatrzymały się na wysokości 1.43382. Jako, że tendencja na GBP jest w ostatnim czasie mocno podażowa, byczy impuls wywołany publikacją danych makroekonomicznych może zostać zniesiony do końca środowej sesji. Dodatkową zmienność zapewni również wieczorna publikacja protokołów FOMC.

Posiadasz jakiekolwiek uwagi do południowego przeglądu rynku? Jeżeli tak, to podziel się nimi w komentarzach lub odwiedź specjalny wątek na forum.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here