Naga Marketspoludniowy_przegląd_rynkuJesteśmy już po publikacjach z Wielkiej Brytanii oraz strefy euro, które tak na prawdę nic nie wzniosły. EUR/USD co prawda od rana zniżkuje, jednak zmienność nie jest drastyczna a sam spadek przypomina powolny spływ łodzią. Czy tak jest wszędzie? Zapraszam na południowy przegląd rynku:


Zaczynając od początku – o 10:30 poznaliśmy najświeższy szacunek odnośnie brytyjskiego PKB. Publikacja była zgodna z prognozami rynkowymi, a GBP/USD po kilku nerwowych minutach uspokoił się i nadal przebywa w wspomnianej w porannym komentarzu strefie konsolidacji:

Te artykuły również Cię zainteresują
GBPUSD.nddM30Pół godziny po brytyjskim PKB opublikowano raport CPI ze strefy euro – większość składowych była zgodna z przewidywaniami, jedynie ta najważniejsza czyli CPI w ujęciu r/r ukształtowała się w styczniu na poziomie 0,3% – niżej niż przed rokiem (0,4%). EUR/USD po teście poprzedniego szczytu ciągnie w dół:

EURUSD.nddM30Wciąż czekamy na zaplanowane na 14:15 polskiego czasu przemówienie Dennisa Lockharta, członka FOMC. Kwadrans po rozpoczęciu przemówienia amerykańskie Census Bureau upubliczni najnowszy raport dotyczący zamówień na dobra trwałe. Wtedy również pojawi się raport initial jobless claims.

Sesję w Ameryce zamykać będzie przemówienie Johna Williamsa (18:00) a ostatnimi ważnymi danymi mającymi wpływ na waluty G10 będzie nowozelandzki bilans handlowy:

chart

Silne i słabe aktywa finansowe:

Ciekawa sesja upływa na europejskich parkietach giełdowych, gdzie po wczorajszych spadkach na ekranach ponownie zagościł kolor zielony. W takich sytuacjach pojawia się pytanie, czy to tylko odbicie zdechłego kota czy jednak zapowiedź dłuższej tendecji?

Rynek walutowy:

SILNE:CAD, CHF

SŁABE: GBP, AUD

Parkiety giełdowe:

  • DAX +0,86%
  • FTSE250 +1,39%
  • CAC40 +1,65%
  • IBEX35 +2,26%
  • WIG20 +1,34%

Odbierz darmowe narzędzie do samodzielnego śledzenia dziennej siły walut

Proponowane analizy:

W trakcie środowej sesji (24 lutego), notowania USD/JPY testowały tegoroczne minima pod 110.972, cena ostatecznie zamykała się jednak nad najniższymi poziomami handlu wtorkowego. W efekcie na wykresie dziennym rozrysowała się świeca pin bar…

USDJPY D1
USDJPY D1Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułFxCuffs: Bilet dla osoby towarzyszącej 90% taniej
Następny artykułEUR/GBP wyznacza nowe tegoroczne szczyty
Adam Rak redaktor Comparic.pl
Redaktor Comparic.pl. Odpowiedzialny również za dział Wideo Comparic.pl. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Z inwestycjami związany od 2011 roku, pierwsze doświadczenia zdobywał na GPW. Forex poznał na pierwszym roku studiów, a od końca 2013 roku jest aktywnym traderem. Jego inwestycje mają charakter typowo spekulacyjny, rzadko utrzymuje otwarte pozycje dłużej niż kilka godzin. Wyznaje zasadę wyższości księgowanych zysków, nad zyskami papierowymi. W handlu wykorzystuje głównie Price Action posiłkując się poziomami Fibonacciego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here