Naga Marketspoludniowy_przegląd_rynkuPrzed wieczorną decyzją amerykańskiej Rezerwy Federalnej na głównych parkietach Europy obserwujemy nieśmiałe wzrosty. Liderem wzrostów w tej grupie pozostaje FTSE250 (+0,4%), za nim DAX (+0,15%) oraz CAC40 (+0,12%). Na EUR/USD z kolei trwa walka pomiędzy popytem i podażą, w której jak na razie nie wyłoniono faworyta…


Para, podobnie zresztą jak GBP/USD nie pokonała jeszcze wczorajszych ekstremów. Co dziwne, ponieważ o 10:30 opublikowany został szacunkowy raport na temat zmiany wielkości brytyjskiego PKB w pierwszym kwartale tego roku. Odczyt okazał się nieco lepszy od oczekiwań i ostatecznie Wielka Brytania może liczyć na wzrost na poziomie 2,1 % k/k. Pozytywne informacje wspierają brytyjskie byki, jednak straszy nowy raport OECD, który wieszczy poważny szok ekonomiczny jeśli faktycznie dojdzie do Brexitu. Biorąc pod uwagę wyniki ostatniego sondażu wskazującego na większość entuzjastów takiego rozwiązania, dalsze długotrwałe wzrosty GBP/USD stoją pod znakiem zapytania:

Te artykuły również Cię zainteresują
Strefa czerwonej linii (zeszłorocznego minimum) jak na razie stanowi wsparcie dla popytu.
Strefa czerwonej linii (zeszłorocznego minimum) jak na razie stanowi wsparcie dla popytu.

Na co jeszcze czekamy?

Oczywiście, na FOMC. Nie jest to jednak jedyne ważne wydarzenie dzisiejszej sesji. Czekać będziemy na zaplanowaną na godzinę 14:30 publikację bilansu handlowego towarów w Stanach. Dziewięćdziesiąt minut później opublikowany zostanie amerykański raport dotyczący sprzedaży nieruchomości w toku. O 16:30 handlujący ropą naftową śledzić będą kolejny raport EIA dotyczący wielkości amerykańskich zapasów ropy naftowej.

Długo wyczekiwana decyzja FOMC zostanie opublikowana o godzinie 20:00 wraz z oświadczeniem Komisji dotyczącym kształtu polityki monetarnej Stanów. Podobnie jak w marcu, rynek i w tym miesiącu nie przewiduje żadnych zmian w dotychczasowej polityce Fed.

Jakby tego było mało decyzję na temat kształtu własnej polityki monetarnej podejmie również RBNZ. Opublikowana ona zostanie o 23:00 czasu polskiego i podobnie jak w przypadku Fed – nie oczekuje się jakichkolwiek zmian w tej kwestii.

Silne i słabe aktywa finansowe

SILNE: GBP, CAD
SŁABE: AUD, JPY, NZD

chart

Odbierz darmowe narzędzie do samodzielnego śledzenia dziennej siły walut

Proponowane analizy:

Notowania USD/PLN po rozrysowaniu tegorocznych dołków na wysokości 3,7020 na początku kwietnia rozpoczęły rajd wzrostowy, który doprowadził je do 50% zniesienia trendu spadkowego z trzech ostatnich miesięcy. W miejscu tym zadziałał poziom Fibonacciego w połączeniu ze strefą 3,9286, która… Czytaj dalej

USDPLN D1
USDPLN D1Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułAl Brooks Price Action: Trading na S&P500 tuż przed FOMC
Następny artykułAUD/JPY – kolejny test linii trendu
Adam Rak redaktor Comparic.pl
Redaktor Comparic.pl. Odpowiedzialny również za dział Wideo Comparic.pl. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Z inwestycjami związany od 2011 roku, pierwsze doświadczenia zdobywał na GPW. Forex poznał na pierwszym roku studiów, a od końca 2013 roku jest aktywnym traderem. Jego inwestycje mają charakter typowo spekulacyjny, rzadko utrzymuje otwarte pozycje dłużej niż kilka godzin. Wyznaje zasadę wyższości księgowanych zysków, nad zyskami papierowymi. W handlu wykorzystuje głównie Price Action posiłkując się poziomami Fibonacciego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here