Naga Marketspoludniowy_przegląd_rynkuPierwszy dzień roboczy nowego miesiąca to czas publikacji wskaźników PMI. Poznaliśmy już dane z Europy (o nich za chwilę), wciąż czekamy na planowane publikacje ze Stanów Zjednoczonych i Kanady (PKB). Na europejskich parkietach króluje kolor zielony, a liderem dzisiejszych wzrostów od rana pozostaje niemiecki DAX.


Odczyty wspominane w porannym komentarzu makro wyszły – jak zwykle – mieszanie. Spadki wartości indeksu PMI zanotowano w Chinach (to już wiemy), Hiszpanii, Włoszech oraz Francji. Najważniejsze publikacje – czyli te z Niemiec i całej strefy euro wypadły jednak pozytywnie – dla gospodarki niemieckiej odczyt wyniósł 50,5 (prognoza 50,2) z kolei dla strefy euro 51,2 (prognoza 51,0). EUR/USD jednak nie zareagowało przesadnie optymistycznie na dane i nadal pozostaje w szerokim na 30 pips przedziale zmienności:

Te artykuły również Cię zainteresują
EUR/USd w tej chwili znajduje się mniej więcej po środku przedziału w którym pozostaje od wczorajszego wieczora. Czekamy na dane z Ameryki.
EUR/USd w tej chwili znajduje się mniej więcej po środku przedziału w którym pozostaje od wczorajszego wieczora. Czekamy na dane z Ameryki.

Do krajów publikujących swoje przemysłowe PMI za luty dołączyła również Wielka Brytania, gdzie wskaźnik dość gwałtownie rozminął się z prognozami (odczyt 50,8, prognoza 52,2). Pomimo tego – GBP/USD rośnie. Po chwilowym teście lokalnego wsparcia na 1,3910 para wystrzeliła niemal 100 pips w górę:

GBPUSDM30

Na co jeszcze czekamy?

Sesja amerykańska rozpocznie się od publikacji raportu nt. kanadyjskiego PKB w ostatnim kwartale minionego roku. Rynki widocznie czekają na te dane oraz następujące po nich publikacje ze Stanów Zjednoczonych a samo USD/CAD utrzymuje się w dosyć dobrze respektowanej konsolidacji:

USDCADH1Kwadrans przed godziną 16:00 planowana jest publikacja amerykańskiego indeksu PMI, zaś o pełnej godzinie poznamy wyniki PMI wg ISM. Prognozy dla raportu ISM pozytywne (o ile można tak twierdzić) – kształtują się na poziomie 48,5 (poprzednio 48,2).

Silne i słabe aktywa finansowe:

SILNE: GBP, JPY

SŁABE: EUR, CHF

Odbierz darmowe narzędzie do samodzielnego śledzenia dziennej siły walut

Proponowane analizy:

W porannym komentarzu makro zwracaliśmy uwagę na wzrosty AUD/USD. W poniższej analizie chcemy przyjrzeć się innej parze z dolarem australijskim – tym razem w stosunku do japońskiego jena. Notowania AUD/JPY od początku 2016 roku nad wyraz regularnie testują okolice okrągłego poziomu 80.00. O ile cenie w trakcie pojedynczych sesji (przykład 11 lutego) udało się schodzić poniżej, to ostatecznie zawsze zamykała się zdecydowanie powyżej…

AUDJPYDailyConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here