Naga Marketsbook-and-glasses-630x210-1394050805Spojrzenie makroekonomiczne

Już jutro (czwartek, 3 grudnia) posiedzenie Europejskiego Banku Centralnego. Zanim jednak do niego dojdzie rynki skupiają się na może mniej istotnych, jednak na pewno ciekawych wydarzeniach sesji środowej. W nocy poznaliśmy między innymi australijskie PKB, które bardzo pozytywnie zaskoczyło plasując się w skali roku na poziomie 2,5% (prognoza 2,4%, poprzednio 2,0%).

O godzinie 11:00 pojawiły się natomiast odczyty inflacji CPI w strefie EUR – tutaj jednak bez pozytywnych niespodzianek. CPI r/r pokryło się z wynikiem październikowym na poziomie 0,1% (prognoza 0,2%), natomiast bazowe CPI r/r opadło niżej niż przewidywał rynek (0,9%, prognoza 1,0%, poprzednio 1,1%). Trochę korzystniej inflacja PPI (cały czas jednak wyraźnie ujemne wartości), więc nie pomogła opadającej europejskiej walucie.

Te artykuły również Cię zainteresują
Na kolejne dane będziemy musieli poczekać do 14:15 – właśnie wtedy ADP zaprezentuje swój raport z amerykańskiego rynku pracy. Zmiana zatrudnienia według ADP ma wynieść 190 tysięcy (poprzednio 182 tysiące). Należy pamiętać, że inwestorzy traktują często ten raport jako prognozę przed ostatecznymi publikacjami NFP (zaplanowane na piątek, 4 grudnia).

Dzisiaj to jeszcze nie koniec emocji – o 16:00 Bank Kanady zaprezentuje swoją decyzję w sprawie stóp procentowych, o 18:25 na mównicy pojawi się Janet Yellen z FED, a o 20:00 poznamy najnowszą Beżową Książkę podsumowująca prognozy gospodarcze poszczególnych krajowych regionów Rezerwy Federalnej.

Silne i słabe aktywa finansowe

Wtorek był wyraźną dominacją Antypodów – dzisiaj sytuacja już delikatnie się uspokaja, chociaż po publikacji wyników australijskiego PKB, AUD nadal pnie się w górę (ruchy są jednak ograniczone w stosunku do wczorajszych). Zdecydowana większość walut G8 bardzo płasko – sytuację zmienia jedynie dolar amerykański oraz euro opadające po niekorzystnych wynikach inflacji.

SILNE: AUD, USD
SŁABE: EUR

Odbierz darmowe narzędzie do samodzielnego śledzenia dziennej siły walut

Propozycje wybranych analiz

AUDUSDH4

Sygnał sprzedaży na wykresie AUD/USD H4? Wskazywać może na to wyhamowanie wzrostów na poziomie 0.7330 wyznaczanym na wykresie D1. Widzimy, że cena pokonała wcześniej respektowany opór w postaci 23,6% zniesienia Fibonacciego, a listopadowe wzrosty mogły zyskać znowu kolejne kilkadziesiąt pipsów. Teraz jednak pod lokalnym oporem rozrysowała się podażowa świeca pin bar (fałszywe wybicie ponad poziom). Warto rozważyć grę na spadki, gdyż w szerokim ujęciu na AUD/USD cały czas obowiązuje trend spadkowy. Ewentualna korekta – jeżeli obecny opór nie zatrzyma wzrostów – może potencjalnie rozszerzyć się do 0.7389.

Posiadasz jakiekolwiek uwagi do południowego przeglądu rynku? Jeżeli tak, to podziel się nimi w komentarzach lub odwiedź specjalny wątek na forum.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here