Naga Marketspoludniowy_przegląd_rynkuDzisiejsze przedpołudnie minęło nadzwyczaj spokojnie, choć nie można powiedzieć, że optymistycznie. Główne parkiety Europy zniżkują – DAX około jednego procenta pod kreską, CAC40 1,4% na minusie. Również nasz warszawski indeks dwudziestu największych spółek na niemal jednoprocentowej stracie. Brak ważniejszych danych makroekonomicznych powoduje, że rynkiem kierują głównie dotychczasowe sentymenty. Czy jest szansa na zmianę?


Do najważniejszych przedpołudniowych publikacji makroekonomicznych należy zaliczyć biuletyn EBC oraz dane dotyczące sprzedaży detalicznej w Wielkiej Brytanii. Zaczynając od publikacji Europejskiego Banku Centralnego, można stwierdzić, że warunki gospodarcze w Europie ulegają poprawie. Jednak zauważalny jest hamujący wpływ prognoz dotyczących gospodarek wschodzących oraz sytuacja na rynkach finansowych. EUR pomimo tego odnalazło wsparcie i w tym momencie testuje górne ograniczenie kanału spadkowego:

Te artykuły również Cię zainteresują
EURUSDM30Podobnie sytuacja kształtuje się na GBP/USD, które po nieco lepszych danych przebija krótkoterminową linię trendu spadkowego. Sprzedaż detaliczna w Wielkiej Brytanii nieco lepiej od prognoz [w ujęciu miesięcznym (rocznym) -0,4% (3,8%)]:

GBPUSDM30Na co jeszcze czekamy?

Kalendarz makroekonomiczny na drugą połowę dnia kształtuje się następująco:

chartDo najważniejszych wydarzeń zaliczymy przede wszystkim przemowę Jamesa Bullarda z FOMC oraz raport dotyczący zamówień na dobra trwałe. Inwestorzy przypatrywać się będą również szacunkom usługowego PMI w marcu – ten raport o 14:45.

Silne i słabe aktywa finansowe:

SILNE: USD, EUR, GBP
SŁABE: CAD, AUD

Odbierz darmowe narzędzie do samodzielnego śledzenia dziennej siły walut

Proponowane analizy:

Na wykresie 4-godzinnym pary walutowej USD/JPY pojawił się podażowy pin bar, który dodatkowo uformował się w nieprzypadkowym miejscu. Wspomniany pin bar testuje pozytywnie linię oporu prowadzoną od szczytu z 10-go marca oraz zniesienie wewnętrzne 68.8 Fibo. Dodatkowo patrząc na znajdujący się tuż obok szczyt… Czytaj dalej

0323-USDJPYConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułUSD/JPY – czas na opcję PUT?
Następny artykułSEB prognozuje zamówienia na dobra trwałe
Adam Rak redaktor Comparic.pl
Redaktor Comparic.pl. Odpowiedzialny również za dział Wideo Comparic.pl. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Z inwestycjami związany od 2011 roku, pierwsze doświadczenia zdobywał na GPW. Forex poznał na pierwszym roku studiów, a od końca 2013 roku jest aktywnym traderem. Jego inwestycje mają charakter typowo spekulacyjny, rzadko utrzymuje otwarte pozycje dłużej niż kilka godzin. Wyznaje zasadę wyższości księgowanych zysków, nad zyskami papierowymi. W handlu wykorzystuje głównie Price Action posiłkując się poziomami Fibonacciego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here