Naga Marketspoludniowy_przegląd_rynkuNa rynkach kapitałowych korekcyjne ruchy wczorajszych wzrostów – DAX zniżkuje ponad 0,5%, CAC40 ponad 1,1% pod kreską podobnie jak polski WIG20. Na rynku walutowym dolar nadal traci, a Brytyjczycy myślą nad wprowadzeniem własnych rozwiązań w światowym rynku finansowym. Zapraszam na południowy przegląd rynku:


Zaczynając od dotychczas najważniejszego, tytułowego wydarzenia dnia – gubernator Bank of England przemawiał dziś przed Financial Stability Board w Tokio. Tematem przemówienia Marka Carneya był sposób w jaki banki i ogólnie, cały system finansowy, mógłby się ochronić przed możliwym kryzysem, podobnym do tego z początku 2009 roku.

Te artykuły również Cię zainteresują
Carney zwrócił uwagę, jakie problemy tworzy wciąż spowalniający globalny wzrost gospodarczy, przez który banki muszą wprowadzić szereg usprawnień w swoim dotychczasowym modelu biznesowym. Przede wszystkim, pożyczkodawcy muszą przyzwyczaić się do nowych realiów ekstremalnie niskich, lub czasem ujemnych stóp procentowych – zwracał uwagę gubernator BoE. Zdaniem Brytyjczyków, należałoby również wprowadzić zdecydowane usprawnienia w regulacjach bazyleiskich, które służą odpowiedniemu zarządzaniu ryzykiem w podmiotach ważnych systemowo (takich jak banki). Wygląda na to, że za sprawą Wielkiej Brytanii, która obecnie stoi w rozkroku pomiędzy niezależnością a dalszym członkostwem w Unii, czekają nas kolejne regulacje.

Spory zaskoczeniem była również dzisiejsza publikacja brytyjskiego PKB, które w ostatnim kwartale 2015 roku powiększyło się o 2,1% r/r.

GBP/USD w górę po dzisiejszej publikacji PKB. Para nadal pozostaje w kanale spadkowym, choć utrzymany został trend wzrostowy.
GBP/USD w górę po dzisiejszej publikacji PKB. Para nadal pozostaje w kanale spadkowym, choć utrzymany został trend wzrostowy.

Na co jeszcze czekamy?

Przede wszystkim na najważniejsze publikacje sesji amerykańskiej tj. dane dotyczące kanadyjskiego PKB (godzina 14:30) oraz amerykańskie Chicago PMI (godzina 15:45). Rynki przygotowują się również do jutrzejszego raportu non farming payrolls, który jak zwykle wywoła spore ruchy na parach powiązanych z dolarem.

Silne i słabe aktywa finansowe:

SILNE: NZD, EUR
SŁABE: USD, GBP

chart

Odbierz darmowe narzędzie do samodzielnego śledzenia dziennej siły walut

Proponowane analizy:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułPrzegląd rynku walut, towarów i indeksów – 31.03.2016
Następny artykułEURCAD – kolejny dzień na rzecz spadków?
Adam Rak redaktor Comparic.pl
Redaktor Comparic.pl. Odpowiedzialny również za dział Wideo Comparic.pl. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Z inwestycjami związany od 2011 roku, pierwsze doświadczenia zdobywał na GPW. Forex poznał na pierwszym roku studiów, a od końca 2013 roku jest aktywnym traderem. Jego inwestycje mają charakter typowo spekulacyjny, rzadko utrzymuje otwarte pozycje dłużej niż kilka godzin. Wyznaje zasadę wyższości księgowanych zysków, nad zyskami papierowymi. W handlu wykorzystuje głównie Price Action posiłkując się poziomami Fibonacciego.

1 KOMENTARZ

  1. Budowa nowego systemu finansowego juz została narzucona przez rynek.
    Najwłasciwszymi beneficjentami tego systemu powinny byc takie kraje jak Japonia izrael kraje arabskie i Chiny.Ten system finansowy musi zostac stworzony w oparciu o parytet ropy i byc przeciwwagą dla USD.Jezeli zostanie stworzony przed kryzysem w USA-w co wątpie-mało czasu to by wynikało z potrzeby którą takie kraje jak GB juz widza.Niestety nie ma doskonałego systemu finansowego-ten tez nie rozwiązałby naszych problemów

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here