Naga Marketspoludniowy_przegląd_rynkuW porannym komentarzu makro informowaliśmy Państwa o detonacji bomb na brukselskim lotnisku. Kilkadziesiąt minut później kolejne ładunki zostały zdetonowane na trzech stacjach lokalnego metra. Na europejskich indeksach wywołało to dynamiczne osunięcia.


Europejski poranek obfitował w serię odczytów makroekonomicznych. Poznaliśmy zarówno wyniki PMI przemysłowego i usługowego według Markit dla Francji, Niemiec i strefy euro, ale również rezultaty sondaży IFO oceniających kondycję niemieckiej gospodarki.

Te artykuły również Cię zainteresują
O godzinie 10:30 kalendarz zdominowała natomiast Wielka Brytania dzieląc się serią różnych publikacji dotyczących inflacji producenckiej oraz konsumenckiej. Najważniejsza okazała się oczywiście ta ostatnia – inflacja CPI r/r utrzymała się na niezmiennym poziomie 0.3% (prognoza i poprzednio również 0.3%).

Wyniki najistotniejszych przedpołudniowych publikacji prezentuje poniższy zrzut ekranu.

Poranny kalendarz obfitował w serię istotnych odczytów, zostały jednak przyćmione brukselskimi atakami
Poranny kalendarz obfitował w serię istotnych odczytów, zostały jednak przyćmione brukselskimi atakami

Niemiecki DAX po informacji o zamachach otwierał się ze sporą luką spadkową i opadał w pierwszych godzinach, obecnie jednak początkowe straty wywołane paniką zostały zrewidowane:

dax

Co nas jeszcze czeka?

Z danych jeszcze niepublikowanych interesuje nas godzina 14:45, początek sesji amerykańskiej oznaczać będzie publikację wstępnego wskaźnika PMI dla usług w Ameryce. Inwestujący w ropę naftową oczekiwać będą natomiast wieczornego raportu API. Ten, dla wszystkich, udostępniony ostanie o 21:35.

Kalendarz na drugą połowę dnia | Źródło: Investing.com
Kalendarz na drugą połowę dnia | Źródło: Investing.com

Silne i słabe aktywa finansowe:

Do godzin południowych wtorkowej sesji najgorzej radził sobie funt szterling, tracąc nawet 1.2-1.4% w stosunku do dolara, japońskiego jena oraz franka. Na drugim biegunie natomiast USD, który nie ma sobie jak na razie mocnych.

SILNE: USD
SŁABE: GBP

Odbierz darmowe narzędzie do samodzielnego śledzenia dziennej siły walut

Proponowane analizy:

Bieżący tydzień rozpoczął się spadkami na GBPUSD. W dniu wczorajszym przełamane zostało wsparcie na 1.4400, a dzisiaj zaraz po pojawieniu się informacji o zamachu terrorystycznym w Brukseli nastąpiło umocnienie dolara do większości par walutowych….

Interwał H4
Interwał H4Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here