Naga Marketspoludniowy_przegląd_rynkuDrugi dzień unijnego szczytu sprawia, że większość europejskich inwestorów siedzi jak na szpilkach w oczekiwaniu na przecieki mediów na temat rozmów polityków dotyczących ewentualnego Brexitu. Dobre dane z brytyjskiej gospodarki nie pomagają – GBP pod naporem sprzedających.


Spojrzenie makroekonomiczne

Sesja na europejskich parkietach raczej na czerwono. Nieznacznie traci DAX, CAC40 oraz nasz polski WIG20. Spore spadki na greckiej giełdzie, natomiast LSE z niewielkim plusem. Na rynku jednak da się odczuć pewien niepokój związany z trwającymi właśnie rozmowami pomiędzy politykami z Wielkiej Brytanii a europejskimi.

Te artykuły również Cię zainteresują
Z całą pewnością złym znakiem jest reakcja rynku na dobre dane z Wysp – brytyjska sprzedaż detaliczna mocno w górę – w ujęciu miesięcznym aż o 2,3% wobec prognoz 0,8% wzrostu. Pomimo tego, GBP/USD przetestował krótkoterminową linię trendu po czym nieznacznie skorygował spadki. Obecnie wydaje się, że spadki kabla będą kontynuowane:

GBPUSDM15Reakcję sprzedających na – w gruncie rzeczy bardzo pozytywne – dane może tłumaczyć wypowiedź brytyjskiego premiera, Davida Camerona. Stwierdził on w obecności dziennikarzy, że zgoda może zapaść jedynie w momencie gdy spełnione zostaną warunki Wielkiej Brytanii. Całość wypowiedzi odnosi się do prowadzonych rozmów na temat gróźb Londynu dotyczących opuszczenia przez Wielką Brytanię Unii. Zjednoczone Królestwo domaga się zrewidowania poglądów Brukseli na temat parlamentów regionalnych, ujednolicenia i przebudowania bieżącej polityki imigracyjnej UE, zniesienia niepotrzebnego biurokratyzmu oraz większej swobody londyńskiego Citi.

Co jeszcze w kalendarzu?

źródło: www.macronext.pl
źródło: www.macronext.pl

Silne i słabe aktywa finansowe:

Rynek walutowy:

SILNE: JPY

SŁABE: AUD, CAD

Parkiety giełdowe:

  • DAX -0,58%
  • FTSE +0,01%
  • CAC40 -0,43%
  • IBEX35 -0,70%
  • WIG20 -0,62%

Odbierz darmowe narzędzie do samodzielnego śledzenia dziennej siły walut

Propozycje analiz:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here