Naga Markets


poludniowy_przegląd_rynkuDrugi dzień unijnego szczytu sprawia, że większość europejskich inwestorów siedzi jak na szpilkach w oczekiwaniu na przecieki mediów na temat rozmów polityków dotyczących ewentualnego Brexitu. Dobre dane z brytyjskiej gospodarki nie pomagają – GBP pod naporem sprzedających.


Spojrzenie makroekonomiczne

Sesja na europejskich parkietach raczej na czerwono. Nieznacznie traci DAX, CAC40 oraz nasz polski WIG20. Spore spadki na greckiej giełdzie, natomiast LSE z niewielkim plusem. Na rynku jednak da się odczuć pewien niepokój związany z trwającymi właśnie rozmowami pomiędzy politykami z Wielkiej Brytanii a europejskimi.

Z całą pewnością złym znakiem jest reakcja rynku na dobre dane z Wysp – brytyjska sprzedaż detaliczna mocno w górę – w ujęciu miesięcznym aż o 2,3% wobec prognoz 0,8% wzrostu. Pomimo tego, GBP/USD przetestował krótkoterminową linię trendu po czym nieznacznie skorygował spadki. Obecnie wydaje się, że spadki kabla będą kontynuowane:

GBPUSDM15Reakcję sprzedających na – w gruncie rzeczy bardzo pozytywne – dane może tłumaczyć wypowiedź brytyjskiego premiera, Davida Camerona. Stwierdził on w obecności dziennikarzy, że zgoda może zapaść jedynie w momencie gdy spełnione zostaną warunki Wielkiej Brytanii. Całość wypowiedzi odnosi się do prowadzonych rozmów na temat gróźb Londynu dotyczących opuszczenia przez Wielką Brytanię Unii. Zjednoczone Królestwo domaga się zrewidowania poglądów Brukseli na temat parlamentów regionalnych, ujednolicenia i przebudowania bieżącej polityki imigracyjnej UE, zniesienia niepotrzebnego biurokratyzmu oraz większej swobody londyńskiego Citi.

Co jeszcze w kalendarzu?

źródło: www.macronext.pl
źródło: www.macronext.pl

Silne i słabe aktywa finansowe:

Rynek walutowy:

SILNE: JPY

SŁABE: AUD, CAD

Parkiety giełdowe:

  • DAX -0,58%
  • FTSE +0,01%
  • CAC40 -0,43%
  • IBEX35 -0,70%
  • WIG20 -0,62%

Odbierz darmowe narzędzie do samodzielnego śledzenia dziennej siły walut

Propozycje analiz:tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułAUD/NZD – w kanale spadkowym
Następny artykułNikkei w dół, więc jen się umacnia
Adam Rak redaktor Comparic.pl
Redaktor Comparic.pl. Odpowiedzialny również za dział Wideo Comparic.pl. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Z inwestycjami związany od 2011 roku, pierwsze doświadczenia zdobywał na GPW. Forex poznał na pierwszym roku studiów, a od końca 2013 roku jest aktywnym traderem. Jego inwestycje mają charakter typowo spekulacyjny, rzadko utrzymuje otwarte pozycje dłużej niż kilka godzin. Wyznaje zasadę wyższości księgowanych zysków, nad zyskami papierowymi. W handlu wykorzystuje głównie Price Action posiłkując się poziomami Fibonacciego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here