Naga Marketsbook-and-glasses-630x210-1394050805Spojrzenie makroekonomiczne

Tematem numer jeden na ustach inwestorów od wczoraj są dynamiczne spadki azjatyckich indeksów giełdowych – głównie chińskiego – o których informowałem w poniedziałkowym przeglądzie rynku. Doprowadziło to między innymi do silniejszego odbicia na notowaniach złota (analiza dostępna tutaj). Złotemu kruszcowi pomogły również gorsze wyniki PMI przemysłowego USA według ISM.

Jeżeli chodzi natomiast o dane wtorkowe to do tej pory poznaliśmy zmianę zatrudnienia w Hiszpanii (-55.8tys, prognoza -52.6tys., poprzednio -27.1tys.) oraz stopę bezrobocia Niemiec, która uplasowała się na tych samych poziomach (6,3%).

Te artykuły również Cię zainteresują
Inwestorzy z niecierpliwością czekali również na dane dotyczące europejskiej inflacji. Wczorajszy gorszy odczyt CPI z Niemiec sugerował jednak, że w całej strefie euro odczyty również mogą rozminąć się z prognozami. Ostatecznie inflacja CPI r/r uplasowała się na 0,2% (prognoza 0,3%, poprzednio 0,2%). Dla Europejskiego Banku Centralnego bardziej martwiące mogą być jednak spadki bazowej inflacji CPI r/r (do 0,8% z 0,9%) – taki scenariusz z pewnością zwiększy oczekiwania inwestorów odnośnie kolejnego luzowania w wykonaniu ECB.

Popołudnie na rynkach powinno być dosyć spokojne – między innymi z powodu braku istotniejszych odczytów z amerykańskiego rynku. Jedyne, które się pojawią posiadają zasadniczo niskie znaczenie dla ruchów walutowych (m.in. indeks Czerwonej Książki, nowojorski indeks ISM, itd.).

Silne i słabe aktywa finansowe

Sytuacja w koszyku walut G8 dosyć mieszana – jednak drugi dzień z rzędu japoński jen utrzymuje się na prowadzeniu, a dolar nowozelandzki najsilniej traci. Dolar amerykański również głównie wzrostowy (chociaż zmienność jest niewielka), a euro wyraźnie osuwa się w stosunku do CAD i JPY.

SILNE: JPY
SŁABE: NZD, USD

Odbierz darmowe narzędzie do samodzielnego śledzenia dziennej siły walut

Propozycje wybranych analiz

AUDUSDDaily

AUD/USD w trakcie wczorajszej sesji dynamicznie opadała i ostatecznie doszło do zamknięcia pod 0.7200. Widać, że poziomy oporu wyraźnie pokrywają się z poziomami Fibonacciego wyznaczanymi na trendzie spadkowym z 2015 roku. Jeżeli świeca dzienna z wtorku zamknie się w takiej formie jak obecna, wtedy od strony technicznej otrzymamy sygnał do dalszych spadków. Nie możemy jednak zapominać o kilkumiesięcznej linii trendu, która może być przeszkodą przed silniejszą deprecjacją.

Posiadasz jakiekolwiek uwagi do południowego przeglądu rynku? Jeżeli tak, to podziel się nimi w komentarzach lub odwiedź specjalny wątek na forum.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here