Naga Marketsbook-and-glasses-630x210-1394050805Spojrzenie makroekonomiczne

Przed nami spokojne rozpoczęcie tygodnia – przynajmniej pod kątem kalendarza makroekonomicznego. Poniedziałkowa sesja nie skrywa żadnych istotniejszych informacji, jedynie w południe przemawiać będzie Mario Draghi. Wcześniej poznaliśmy natomiast wyniki produkcji przemysłowej w strefie euro:

  • Produkcja przemysłowa r/r – 1,9%, prognoza 1,3%, poprzednio 1,3% (po wzrostowej rewizji)
  • Produkcja przemysłowa m/m – 0,6%, prognoza 0,3%, poprzednio -0,3%

W weekend silnie spadała ropa rozrysowując ponad siedmioletnie dołki. Więcej na ten temat można przeczytać w porannym komentarzu makroekonomicznym. Rynki coraz wyraźniej pozycjonują się pod środowe posiedzenie Rezerwy Federalnej – do godziny 20:00 w środę (16:00) zmienność na dolarze może być więc uśpiona.

Te artykuły również Cię zainteresują
Silne i słabe aktywa finansowe

Dolar amerykański po poniedziałkowym otwarciu rynków nie wykazuje chęci do silniejszych ruchów w stosunku do większości głównych par walutowych. Większą zmienność obserwujemy jedynie w przypadku notowań z CAD oraz AUD. Obie waluty w poniedziałkowe przedpołudnie bardzo silnie tracą. W przypadku dolara australijskiego są to osunięcia powyżej 1,0% w stosunku do piątkowych cen zamknięcia.

SILNE: CHF
SŁABE: AUD, CAD

Odbierz darmowe narzędzie do samodzielnego śledzenia dziennej siły walut

Propozycje wybranych analiz

AUDUSD D1 H4

Notowania AUD/USD zamykały się w zeszłym tygodniu pod okrągłym poziomem 0.72. Handel poniedziałkowy jak na razie przynosi jednak wzrosty. Na wycinku wykresu H4 widać, że nad lokalnym wsparciem 0.7168 uformowała się świeca sygnalna z bardzo długim knotem, która może zagwarantować korekcyjną aprecjację w kolejnych godzinach handlu. Na pewno warto obserwować sytuację na wykresach intraday. Jeżeli jesteś natomiast zainteresowany tematyką wykorzystania Wstęgi Bollingera w codziennym handlu (Wstęga widoczna na wykresie powyżej), to zapraszamy Cię na darmowe szkolenie prowadzone przez redaktorów Comparic.pl – w najbliższą środę o 20:00!

Posiadasz jakiekolwiek uwagi do południowego przeglądu rynku? Jeżeli tak, to podziel się nimi w komentarzach lub odwiedź specjalny wątek na forum.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here