Naga Marketsbook-and-glasses-630x210-1394050805Spojrzenie makroekonomiczne

Europejskie przedpołudnie zostało zdominowane przez publikacje PMI usługowego, przemysłowego oraz indeksu łącznego według Markit. Wyniki w Niemczech oraz w strefie euro bardzo korzystne, na EUR nie było widać jednak silniejszej reakcji popytowej i notowania nadal trzymają się okolic porannego dołka 1.06. Dokładniejsze wyniki PMI według Markit prezentuje zrzut ekranu:

PMI

Te artykuły również Cię zainteresują
Japońska część rynku dzisiaj obchodzi Święto Dziękczynienia za Pracę, w związku z tym Kraj Kwitnącej Wiśni wycięty jest z tradingu. Tuż przed 12:00 rozpoczęły się również wystąpienia publiczne przedstawicieli Europejskiego Banku Centralnego – nie poruszali jednak bezpośrednio zagadnień związanych z potencjalnym grudniowym luzowaniem polityki pieniężnej.

Dzisiaj po starcie Ameryki jeszcze tylko dwa odczyty – PMI przemysłowe Markit o 15:45 oraz sprzedaż istniejących domów m/m o 16:00.

[otw_shortcode_button href=”https://rynkibeztajemnic.pl/wp/live-trading/” size=”large” icon_position=”left” shape=”round” color_class=”otw-red” target=”_blank”]CHCĘ SPOTKAĆ SIĘ Z MARCINEM WENUSEM[/otw_shortcode_button]

Silne i słabe aktywa finansowe

W poniedziałek ruchy na walutach G8 dosyć mieszane. Próbując wskazać bezpośredniego lidera można postawić jednak na dolara amerykańskiego – USD zyskuje bardzo silnie praktycznie w stosunku do wszystkich walut (jedynie na AUD i JPY zmienność na niskich poziomach). Po drugiej stronie rynku plasuje się NZD – tutaj strata widoczna głównie w stosunku do USD, AUD, JPY i CHF – na EUR, GBP i CAD płasko.

SILNE: USD
SŁABE: NZD

Odbierz darmowe narzędzie do samodzielnego śledzenia dziennej siły walut

Propozycje wybranych analiz

AUDUSDDaily

Notowania AUD/USD po raz trzeci od sierpnia podeszły pod opór (wcześniejsze wsparcie) okolic 0.7250. Przy dwóch ostatnich razach formowały się sygnały sprzedażowe w postaci pin barów, które zapewniły nam spadki. Teraz po dwóch świecach popytowych i podejściu pod poziom, poniedziałkowa sesja przynosi jak na razie osunięcia. Nie pojawił się jednak żaden sygnał sprzedażowy, dlatego warto poczekać na dalszą reakcję ceny i ewentualne ponowne podejście wyżej pod 0.7250 (wraz z potencjalnym wygenerowaniem sygnału). Na obszar można patrzeć również jak na strefę oporu wyznaczaną nie tylko przez horyzontalną linię ale także 23,6% zniesienia Fibo (osunięcia maj-wrzesień) na wysokości 0.7200.

Posiadasz jakiekolwiek uwagi do południowego przeglądu rynku? Jeżeli tak, to podziel się nimi w komentarzach lub odwiedź specjalny wątek na forum.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here