Naga MarketsPołudniowy przegląd rynku to nowa propozycja od redaktorów Comparic.pl – codziennie o godzinie 12:00 na łamach portalu pojawiało będzie się podsumowanie tego co do tej pory wydarzyło się na rynkach. Spojrzenie makro, rzut oka na najsilniejsze waluty, przegląd najciekawszych analiz i projekcje techniczne dla najbardziej zmiennej pary walutowej w godzinach przedpołudniowych.


Z dotychczasowych danych makroekonomicznych uwagę inwestorów przykuć powinna przede wszystkim zmiana poziomu bezrobocia w Hiszpanii – wynik 21.70tys. w porównaniu z -74tys. z zeszłego miesiąca okazał się na tyle korzystny, że przełożył się między innymi na drobną obniżkę stopy bezrobocia w całej strefie euro (pomogła również lepsza koniunktura we Włoszech).

Te artykuły również Cię zainteresują
Wrześniowe promocje w XM – zdobądź bonusowe środki na inwestycje

O godzinie 11:00 poznaliśmy natomiast wyniki europejskiego PPI – w ujęciu r/r oraz m/m rezultaty pokryły się z konsensusem, plasując wyraźnie na minusie (kolejno -2.1% oraz -0.1%). Dane dotyczące europejskiej gospodarki będą z pewnością niezwykle istotne przed jutrzejszym podsumowaniem posiedzenia Europejskiego Banku Centralnego, gdzie podczas konferencji prasowej usłyszymy co Mario Draghi (prezes EBC) ma do powiedzenia w sprawie obecnych warunków ekonomicznych i przyszłych ścieżek kształtowania się polityki pieniężnej.

Najistotniejsza publikacja dnia jednak dopiero przed nami. Mowa tutaj o raporcie ADP dotyczącym amerykańskiego rynku pracy. Inwestorzy w dokumencie śledzą przede wszystkim zmianę zatrudnienia – ilość nowych etatów, które stworzyła gospodarka USA. Odczyt ADP traktowany jest jako prognostyk przed publikacją piątkowego NFP (zatrudnienia w sektorze pozarolniczym), najważniejszego wskaźnika w tym tygodniu. Zmiana zatrudnienia ADP wskazuje zgodnie z prognozami na wzrost z 185tys. do 201tys.

Silne i słabe aktywa finansowe

Zmienność na walutach do tej pory dosyć niska. W stosunku do wczorajszych cen zamknięcia najwięcej zyskuje dolar amerykański, najsilniej osuwa się natomiast dolar australijski. W tym momencie najsilniej trendującą parą jest AUD/USD (-0.5%).

SILNE: USD, NZD, GBP

SŁABE: AUD, CHF

Propozycje wybranych analiz

Dzisiaj na Comparic.pl pojawiały się między innymi:

AUD/USD na wykresie intraday (H1) zameldowało się w trakcie dzisiejszej sesji już dwukrotnie na wieloletnich dołkach (z 2009 roku). Pierwsze zejście zostało dynamicznie odreagowane przez popyt, w tym momencie cena znajduje się zdecydowanie niżej – nie wykluczone jednak, że ponownie będzie miał miejsce powrót w okolice dołków wczorajszej sesji w okolicach 0.70121. Od strony technicznej powodów ponownego zejścia można dopatrywać się w związku z utworzeniem dwóch świec pin bar pod wsparciem/oporem intraday na wysokości 0.70326. Parę warto obserwować w kolejnych godzinach – pokonanie okolic 0.698 (gdzie nagromadzone są wsparcia weekly) może prowadzić bowiem do jeszcze głębszych zejść.

AUDUSDH1

Posiadasz jakiekolwiek uwagi do południowego przeglądu rynku? Jeżeli tak, to podziel się nimi w komentarzach lub odwiedź specjalny wątek na forumConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here