Naga Marketsbook-and-glasses-630x210-1394050805

Spojrzenie makroekonomiczne

W nocy poznaliśmy dane dotyczące PKB w Japonii. Okazały się one słabsze od prognoz i spowodowały poranne osłabienie Jena do pozostałych walut.

O godzinie 11:00 poznaliśmy odczyty inflacyjne ze strefy Euro, które okazały się lepsze od oczekiwań.

W dalszej części dnia nie ma danych wagi ciężkiej, które mogłyby znacząco wpłynąć na notowania walut. Ciekawe dla naszego rynku giełdowego mogą być odczyty inflacyjne z Polski, które poznamy o 14:00.

Pół godziny później poznamy wartość indeksu NY Empire State, aczkolwiek odczyt ten również nie należy do kluczowych i nie powinien wywołać mocnej reakcji na rynkach.

Silne i słabe aktywa finansowe

Po słabych danych PKB z Japonii słabo od rana wygląda Jen. Do wielu walut traci także Funt.

SILNE: USD
SŁABE: GBP, JPY, NZD

Odbierz darmowe narzędzie do samodzielnego śledzenia dziennej siły walut

Propozycje wybranych analiz

auCiekawie wygląda para AUD/USD, która zaczyna słabnąć zgodnie z trendem, mimo wcześniejszego, nagłego umocnienia AUDa. Wydaje się, że kanał spadkowy H4 nadal będzie respektowany, tak samo jak czytelna strefa oporu w okół 0,7150, a więc cena powinna powrócić do spadków.

Posiadasz jakiekolwiek uwagi do południowego przeglądu rynku? Jeżeli tak, to podziel się nimi w komentarzach lub odwiedź specjalny wątek na forum.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułEURGBP – test 3-miesięcznego minimum
Następny artykułPodsumowanie tygodnia na niemieckim indeksie DAX.
lukasz nowacki
Aktywny inwestor i spekulant od 2010 roku, głównie na rynkach akcyjnych i walutowych. Zwolennik prostych metod opartych o przewagę statystyczną. Autor licznych analiz, wywiadów i opracowań dla portalu Comparic.pl. Pomysłodawca i organizator odbywającego się od wielu lat konkursu Liga Traderów. Prelegent licznych konferencji dla inwestorów m.in. Ogólnopolskiej Konferencji Biznesu i Nowych Technologii NetVision, łódzkiej konferencji StratoTrade czy inicjatyw studenckich np. „Gry Giełdowej” Koła Naukowego Inwestor z Łodzi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here