Naga Marketspoludniowy_przegląd_rynkuDane z kontynentu europejskiego już za nami – pozytywne wiadomości płyną z Niemiec, strefy euro, Włoszech i Hiszpanii, nieco gorsze odczyty PMI pojawiły się w Francji oraz Wielkiej Brytanii. Czekamy więc na kolejny wstęp do piątkowych non farming payrolls, czyli raportu dotyczącego złożonych wniosków dla bezrobotnych oraz liczby zadeklarowanych bezrobotnych.


Rynki kasowe po serii europejskich danych przedstawiają się mieszanie – DAX, IBEX35 oraz FTSE MIB niemal bez zmian, niewielkie wzrosty pojawiły się na giełdzie w Londynie. Warszawski Indeks Giełdowy na półprocentowym plusie.

Te artykuły również Cię zainteresują
Do najważniejszych wydarzeń sesji europejskiej zaliczymy również wypowiedzi greckiego ministra finansów (Tsakalotos), który zapewnił, że interesy Grecji oraz Unii Europejskiej są nadzwyczaj zbieżne (czy chodzi o wyciągnięcie Grecji z tarapatów finansowych?). Tsakalotos poruszył również temat ważny dla każdego Greka, czyli temat emerytur – te mają pozostać na dotychczasowych poziomach i nie planuje się dalszych ich obniżek. Wartość wypłacanych rent i emerytur w Grecji stanowi aż 10% greckiego PKB – informuje MFW – planu nowego rządu zakładają obniżenie w kolejnych latach tej relacji o połowę. EUR/USD praktycznie bez zmian od rana para próbuje utworzyć nowe lokalne szczyty, jednak trwa to dość długo:

EURUSDM30Zupełnie inna sytuacja rysuje się na AUD/USD, które w tym momencie znajduje się na poziomach niespotykanych dotąd w tym roku:

AUDUSDDaily Na co jeszcze czekamy?

Można powtórzyć za porannym komentarzem makro: amerykański rynek pracy oraz ISM. Dzisiejsze initial jobless claims powinny praktycznie nie wykazać zmiany od poprzedniego miesiąca, co oznaczać będzie wzrosty USD. Im bardziej pozytywna niespodzianka w przypadku liczby osób pozostających bez pracy, tym na większe wzrosty USD możemy liczyć.

USD/JPY wciąż w bliskiej odległości od 114,00. Czy po publikacjach z Ameryki poziom ten stanie się wsparciem?
USD/JPY wciąż w bliskiej odległości od 114,00. Czy po publikacjach z Ameryki poziom ten stanie się wsparciem?

Silne i słabe aktywa finansowe:

SILNE: AUD, NZD

SŁABE: USD, CAD

Odbierz darmowe narzędzie do samodzielnego śledzenia dziennej siły walut

Proponowane analizy:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here