Naga Marketsbook-and-glasses-630x210-1394050805

Spojrzenie makroekonomiczne

W nocy rynki poznały protokoły Banku Rezerw Australii z listopadowego posiedzenia – ogólny wydźwięk dokumentu okazał się dosyć pozytywny. Szczegóły dotyczące publikacji można znaleźć we wtorkowym komentarzu makroekonomicznym.

Te artykuły również Cię zainteresują
O 10:30 brytyjskie National Statistics udostępniło cały szereg danych dotyczących inflacji producenckiej oraz konsumenckiej. Wyniki dokładniej przedstawia poniższy zrzut ekranu:

inflacja

Październikowa inflacja CPI m/m na poziomie +0,1% (zgodnie z konsensusem), poprzednio -0,1%. Bazowa inflacja r/r w górę do +1,1% (oczekiwano/poprzednio +1,0%). Przełożyło się to na wzrosty funta szterlinga, jednak wyniki indeksu cen detalicznych publikowane o tej samej godzinie (m/m 0,0%, oczekiwano +0,1%) blokują dynamiczniejszą aprecjację.

O godzinie 11:00 poznaliśmy również wyniki sondaży ZEW dla Eurolandu oraz Niemiec. Wskaźnik sytuacji gospodarczej dla Niemiec na poziomie 10,4 (prognoza 6, poprzednio 1,9), w strefie euro jednak widoczne spadki (28,30, prognoza 35,20, poprzednio 30,10).

Dzisiaj jeszcze czeka nas publikacja amerykańskiego CPI r/r – zgodnie z prognozą ma odbić od progu zera procent i uplasować się na poziomie 0,1%. Po wynikach brytyjskiej inflacji byłaby to już druga pozytywna informacja w trakcie wtorkowej sesji.

Silne i słabe aktywa finansowe

W godzinach przedpołudniowych zmienność na rynkach w stosunku do poniedziałkowego zamknięcia jest wyraźnie ograniczona. W stosunku do wszystkich walut G8 tracą jednak NZD oraz EUR.

SILNE: CAD
SŁABE: NZD, EUR

Odbierz darmowe narzędzie do samodzielnego śledzenia dziennej siły walut

Propozycje wybranych analiz

AUDNZDDaily 17.11

AUD/NZD na wykresie dziennym wyraźnie powraca nad poziom 1.08812, który był istotnym oporem 2014, a następnie wsparciem od czerwca 2015 roku. Dodatkowo cenie udało się wyjść nad szerszą strefę oporu wyznaczaną przez knoty kolejnych testów dolnego ograniczenia ruchów z ostatnich miesięcy. Warto jednak zauważyć, że przed notowaniami od razu kolejna strefa mogąca zatrzymać aprecjację. Mowa tutaj mianowicie o 1.09740, gdzie znajduje się 50% zniesienia ruchu spadkowego czerwiec-październik 2015r.

Poziom dodatkowo pokrywa się z dołkami z października 2014 oraz lokalnymi szczytami z września 2015. Sytuację z pewnością warto obserwować na wykresie intraday (H1) – na wycinku widać, że notowania testowały kolejny opór od dołu i w końcu udało się nad nim zamknąć. Teraz niezbędny będzie skuteczny re-test od góry.

Posiadasz jakiekolwiek uwagi do południowego przeglądu rynku? Jeżeli tak, to podziel się nimi w komentarzach lub odwiedź specjalny wątek na forum.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here