Naga Marketsbook-and-glasses-630x210-1394050805Spojrzenie makroekonomiczne

W trakcie wtorkowej sesji wiele się już wydarzyło, a przed nami jeszcze sporo emocji. W nocy poznaliśmy wyniki PMI przemysłowego dla Chin według NBS oraz Caixin. Rezultaty uplasowały się poniżej poziomu 50,00 (oznaczając dalsze osunięcie), nie rozminęły się jednak silnie z prognozami.

Nocą (04:30 naszego czasu) Bank Rezerw Australii publikował decyzję w sprawie stóp procentowych. Główna stopa bankowa nadal na poziomie 2,0%, a w oświadczeniu polityki pieniężnej nie znalazło się nic czego nie widzielibyśmy wcześniej – oficjele RBA z pewnością cieszą się z dalszych spadków AUD wywoływanych słabą koniunkturą na rynku ropy.

Te artykuły również Cię zainteresują
Co do porannych odczytów europejskich ich liczba jest tak duża, że ich podsumowanie zostało przedstawione na zrzucie ekranu bezpośrednio z kalendarza:

kalendarz

Zaznaczone na żółto wystąpienie Marka Carneya pokryło się z publikacją raportu dotyczące stabilności finansowej oraz wyników stress-testu instytucji finansowych. Podczas konferencji prezes Banku Anglii stwierdził, że banki w Wielkiej Brytanii są obecnie bardziej odporne na niespodziewane zawirowania rynku niż jeszcze kilkanaście miesięcy temu. GBP/USD nie było jednak w stanie utrzymać się ponad 1.5100 i obecnie porusza się w okolicach 1.5080.

To nie wszystkie wydarzenia makroekonomiczne, które czekają na nas we wtorek – w godzinach popołudniowych jeszcze kilka odczytów amerykańskich i kanadyjskich:

  • 14:30 – PKB (Kanada)
  • 15:30 – PMI przemysłowe RBC (Kanada)
  • 15:45 – PMI przemysłowe według Markit (USA)
  • 16:00 – wydatki na budownictwo (USA)
  • 16:00 – PMI przemysłowe ISM (USA)

Silne i słabe aktywa finansowe

Dzisiejszego ranka wśród walut G8 najlepiej radzą sobie Antypody – dolar nowozelandzki nie ma sobie równych zyskując w stosunku do poniedziałkowych cen zamknięcia od 0,7% do 1,0% (wyjątek stanowi jedynie AUD/NZD, gdzie trend jest wypłaszczony). AUD radzi sobie równie dobrze – najsilniej odrabiając w stosunku do dolara amerykańskiego (i tracąc tylko do NZD). Na pozostałych walutach zmienność raczej zerowa – jeżeli jednak chcielibyśmy wskazać najsłabszą walutę, to trzeba byłoby postawić na JPY.

SILNE: AUD, NZD
SŁABE: JPY

Odbierz darmowe narzędzie do samodzielnego śledzenia dziennej siły walut

Propozycje wybranych analiz

Oddalony wykres D1 wyraźnie pokazuje, że notowania AUD/JPY powracają ponad istotny opór (wcześniej wsparcie) 89,12, które blokowało spadki czterokrotnie od początku 2014 roku.

AUD/JPY D1
AUD/JPY D1

Wykres H4 pokazuje, że wspięcie się powyżej poziomu 87,90 pozwoliło utworzyć bazę do dalszych ruchów popytowych. Cena dwukrotnie odbijała się od wieloletniego wsparcia/oporu 89,12, a za trzecim razem udało się go pokonać i jak na razie test od góry wydaje się skuteczny. Jednocześnie warto zauważyć, że 8EMA przecięła od dołu 21EMA co sygnalizuje przyspieszenie dynamiki popytowej oraz trend wzrosty na wykresie H4.

AUD/JPY H4
AUD/JPY H4

W szerszym ujęciu znajdujemy się jednak w korekcie zdecydowanie ważniejszego trendu spadkowego – dlatego w okolicach 38,2% jego zniesienia możemy doszukiwać się ewentualnych sygnałów sprzedażowych (okolice równego poziomu 90.00).

Posiadasz jakiekolwiek uwagi do południowego przeglądu rynku? Jeżeli tak, to podziel się nimi w komentarzach lub odwiedź specjalny wątek na forum.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here