Naga MarketsSpojrzenie makroekonomiczne

Dzisiaj w nocy Bank Japonii publikował protokoły z październikowego posiedzenia polityki pieniężnej. Wynika z nich jasno, że w oczach BoJ gospodarka oraz inflacja w dłuższym terminie będą rozwijały się zgodnie z pozytywnymi prognozami. Kuroda i spółka wykluczają również dalsze luzowanie polityki w najbliższym czasie.

Te artykuły również Cię zainteresują
Przedpołudnie na rynkach przyniosło serię odczytów o średnim priorytecie dla zmienności kursów walutowych. Jako, że było ich sporo zestawienie przedstawiono na poniższym zrzucie ekranu (w kolejności odczyt, prognoza, poprzednio):

dane 13.10

Dzisiaj czeka nas jeszcze wystąpienie dwóch szefów regionalnych biur Rezerwy Federalnej. O godzinie 14:00 głos zabierze James Bullard z St. Louis, natomiast o 17:45 William Dudley z Nowego Jorku. Na zakończenie dnia publikacja miesięcznego budżetu federalnego (20:00) – prognoza mówi o 91 miliardach, poprzedni odczyt na poziomie -64,4mld.

ZDOBĄDŹ MILION ZŁ W ZARZĄDZANIE NA RACHUNEK HANDLOWY ALBO ODJEDŹ BMW I8 O WARTOŚCI 600TYS.

Silne i słabe aktywa finansowe

Dominacja Antypodów wchodzi w fazę korekty – widać to szczególnie na dolarze australijskim, który jest dzisiaj najsłabszą parą walutową całej sesji. Dolar nowozelandzki radzi sobie natomiast niewiele lepiej. Sytuacja jest odwrotnością tej wczorajsze, na rzecz Antypodów zyskuje bowiem USD oraz JPY.

SILNE: JPY, USD

SŁABE: AUD, NZD

Odbierz darmowe narzędzie do samodzielnego śledzenia dziennej siły walut

Propozycje wybranych analiz

Dzisiaj na Comparic.pl pojawiały się między innymi:

AUDJPYDaily 13.10

Po 10 sesjach wzrostowych na AUD/JPY w końcu widzimy silniejszą korektę. Wpływ na spadki ma tutaj nie tylko ogólne odwrócenie dolara australijskiego, ale również jastrzębia publikacja protokołów Banku Japonii. Na wykresie D1 widzimy wyraźnie, że cena podchodziła pod istotną strefę oporu (wcześniej wsparcia) na wysokości 89.00-89.50, jednak spadki rozpoczęły się kilkadziesiąt pipsów wcześniej.

AUDJPYH4 13.10

Przechodząc na interwał H4 można dodatkowo zauważyć, że cena pokonała już lokalne wsparcie (szczyt sierpniowy) i obecnie zmierza w kierunku 87.15 – szczyty korekcyjne po sierpniowych spadkach. Poziom jest dodatkowo wzmacniany przez 23,6% zniesienia trendu podażowego rysującego się od listopada 2014. Czy jednak strefa będzie wystarczająca do zagwarantowania kolejnego odbicia?

Posiadasz jakiekolwiek uwagi do południowego przeglądu rynku? Jeżeli tak, to podziel się nimi w komentarzach lub odwiedź specjalny wątek na forumConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here