Naga Marketsbook-and-glasses-630x210-1394050805Spojrzenie makroekonomiczne

W nocy poznaliśmy wyniki chińskiego handlu zagranicznego. Z jednej strony wynik grudniowy okazał się najgorszym od 2015 roku, z drugiej jednak zdecydowanie lepszy od silnie spadkowych prognoz. Eksport r/r plasował się na poziomie -1.4% (prognoza -8%, poprzednio -6.8%), import r/r natomiast na -7.6% (prognoza -11.5%, poprzednio -8.7%). W efekcie widzieliśmy rozluźnienie na azjatyckich parkietach, które zamykały się w większości na plusie.

Jeżeli chodzi o pozostałe dane przedpołudniowe to zaprezentowano je na poniższym screenie. Uwagę warto zwrócić przede wszystkim na spadkową tendencję produkcji przemysłowej w strefie EUR – ostateczne wyniki okazały się gorsze od prognoz:

Te artykuły również Cię zainteresują
dane

W kolejnych godzinach sesji brak istotniejszych danych. Uwagę warto zwrócić jedynie na tygodniową zmianę zapasów paliw w USA oraz publikację Beżowej Książki podsumowującej nastroje gospodarcze w kilkunastu regionach Rezerwy Federalnej Stanów Zjednoczonych.

Silne i słabe aktywa finansowe

W porównaniu do wtorkowej ograniczonej zmienności, w środę sytuacja na walutach jest zdecydowanie ciekawsza. Mocno traci japoński jen (odwrotnie skorelowany z sytuacją w Chinach), wyraźnie zyskuje natomiast dolar australijski – którego wspierają wyniki bilansu handlowego Kraju Środka:

SILNE: AUD
SŁABE: JPY

Odbierz darmowe narzędzie do samodzielnego śledzenia dziennej siły walut

Propozycje wybranych analiz

AUDJPYDaily

Para AUD/JPY w okolicach godziny 12:00 jest najsilniejszą parą wśród walut koszyka G8. Cena koryguje po osiągnięciu wielomiesięcznych dołków pod 81.00, przed nią jednak cały czas istotne poziomy oporu. Strefą, w której będziemy mogli szukać okazji sprzedażowych jest poziom 83.61, pokrywający się z 23,6% zniesienia Fibonacciego (osunięcia z drugiej połowy minionego roku). Gdyby poziom został jednak skutecznie pokonany i przetestowany od góry, wtedy korekta może rozszerzyć się do 85.31 (gdzie znowu opór wzmacniany jest przez 38,2% Fibo).

Posiadasz jakiekolwiek uwagi do południowego przeglądu rynku? Jeżeli tak, to podziel się nimi w komentarzach lub odwiedź specjalny wątek na forum.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here