Naga MarketsSpojrzenie makroekonomiczne

[pullquote]Odbierz za darmo dostęp do strefy edukacji – tylko dla użytkowników Comparic[/pullquote] Kalendarz makroekonomiczny podobnie jak wczoraj, dzisiaj również nie zachwyca mnogością publikacji. Do tej pory pojawiały się dane o niskim znaczeniu dla rynku i największych walut – między innymi niemiecki indeks cen importowych oraz dane o hiszpańskiej inflacji HICP i sprzedaży detalicznej.

Do kalendarza tak naprawdę warto zajrzeć dopiero o 14:00. Właśnie wtedy poznamy bowiem wyniki niemieckiej inflacji. Prognozy wyglądają następująco:

  • CPI r/r: 0.1%, poprzednio 0.2%
  • CPI m/m: -0.1%, poprzednio 0.0%
  • HICP r/r: -0.1%, poprzednio 0.1%
  • HICP m/m: -0.1%, poprzednio 0.0%

Jak widać prognozy wskazują na osunięcia do wartości minusowych. Taki obrót spraw jest już jednak w cenie i nawet jeżeli wyniki pokryją się z konsensusem spadki na EUR nie powinny być bardzo silne.

O 14:30 standardowo pierwsze dane z USA – dzisiaj zwracamy uwagę na bilans handlowy dóbr, a następnie o 16:00 indeks zaufania konsumentów (najważniejsza publikacja sesji). Zainteresowani mogą dodatkowo późnym wieczorem o 21:40 śledzić przemówienie Marka Carneya z BOE.

Silne i słabe aktywa finansowe

Na USD, EUR i GBP zmienność w tym momencie leży, najsilniejsze ruchy widzimy natomiast na:

SILNE: CHF, NZD

SŁABE: AUD, CAD

Narzędzie pozwalające śledzić na bieżąco procentową zmianę wartości wszystkich majorsów wobec siebie udostępnia broker HotForex. Odbierz bezpłatne podsumowanie w czasie rzeczywistym:

waluty 23

Propozycje wybranych analiz

Dzisiaj na Comparic.pl pojawiały się między innymi:

AUDCHFH4 29.09

AUD/CHF od początku tego tygodnia silnie się osuwa. Cena po raz kolejny podeszła pod wsparcie 0.6750, które pokrywa się z miesięczną linią trendu wzrostowego – tym razem jednak notowania nie odbiły w punkt jak tydzień wcześniej, a osunęły się niżej. Miejsce miał również test 23,6% zniesienia sierpniowego impulsu spadkowego ostatecznie jednak notowania znowu zamknęły się nad linią trendu. Ten dosyć szeroki klaster wsparć może zapewnić warunki do korekcyjnego odbicia. Nas interesowały będą jednak pozycje krótkie – okazja do ich otwierania pojawi się na wysokości dołka ze stycznia 2015r. w okolicach 0.6850.

Posiadasz jakiekolwiek uwagi do południowego przeglądu rynku? Jeżeli tak, to podziel się nimi w komentarzach lub odwiedź specjalny wątek na forumConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here