Naga MarketsSpojrzenie makroekonomiczne

Wtorkowy poranek jak na razie bardzo spokojny – pierwsze istotniejsze dane pojawią się dopiero w godzinach popołudniowych. O godzinie 08:00 poznaliśmy jedynie wyniki niemieckiego PPI, który okazały się zdecydowanie gorsze od prognoz (z powodu na niskie znaczenie rynkowe reakcja EUR była jednak niemal niezauważalna). W tym momencie rozpoczyna się również publiczne wystąpienie Marka Carneya z Banku Anglii.

Te artykuły również Cię zainteresują
Dzisiaj w nocy RBA publikował protokoły z październikowego posiedzenia. Ich ogólny wydźwięk okazał się pozytywny, dzięki czemu dolar australijski jeszcze przed rozpoczęciem europejskiej sesji notował wzrosty w zakresie kilkunastu pipsów na głównych parach walutowych.

Przypominamy, że najważniejszym wydarzeniem tygodnia jest czwartkowe posiedzenie Europejskiego Banku Centralnego i rynki będą się coraz wyraźniej pod nie pozycjonować.

Kalendarz danych, które jeszcze dzisiaj poznamy wygląda następująco:

dane 20.10

Silne i słabe aktywa finansowe

Przedpołudniowa zmienność na parach G8 dosyć szarpana – jeżeli mielibyśmy wskazać jednak najsilniejsze waluty w tym momencie to będą to z pewnością Antypody (AUD oraz NZD), które nie tracą do żadnej innej waluty (zyskują lub poruszają się płasko). Najmniej korzystnie wypada natomiast dolar kanadyjski (CAD).

SILNE: NZD, AUD

SŁABE: CAD

Odbierz darmowe narzędzie do samodzielnego śledzenia dziennej siły walut

Propozycje wybranych analiz

Dzisiaj na Comparic.pl pojawiały się między innymi:

NZDCADDaily 20.10

Notowania NZD/CAD kolejną sesję z rzędu notują silne wzrosty – obecnie jest to najbardziej zmienna para wśród walut G8. Warto zauważyć, że cena zapewniła sobie już w zeszłym tygodniu bazę do dalszego poszerzenia korekty – tworzą ją 38,2% zniesienia spadków marcowo-sierpniowych, strefa wyznaczana przez czerwcową lukę spadkową oraz 200DMA (cały zakres strefy to 0.8670-0.8770). Dzisiejsza sesja po trzech dniach testów przynosi również wzrost ponad 50% tegorocznego trendu spadkowego – gdyby cenie udało zamknąć się powyżej i skutecznie przetestować poziom od góry, wtedy będziemy mogli mówić coraz śmielej o odwróceniu trendu (wykres intraday pokazuje, że testy okazały się jak najbardziej udane, warto jednak poczekać na zamknięcie świecy dziennej).

Posiadasz jakiekolwiek uwagi do południowego przeglądu rynku? Jeżeli tak, to podziel się nimi w komentarzach lub odwiedź specjalny wątek na forumConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here