Naga MarketsSpojrzenie makroekonomiczne

Po wstępnych odczytach chińskiego PMI przemysłowego okazało się, że lokalne wytwórstwo znajduje się w najgorszej sytuacji od kryzysu z 2009r. PMI spadło do 47.00 (prognoza 47.50, poprzednio 47.30) – w połączeniu z innymi niekorzystnymi danymi coraz wyraźniej widać, że osiągnięcie PKB na poziomie co najmniej 7% będzie w obecnym kwartale i w całym 2015r. niezwykle trudne. Nikogo nie powinien więc dziwić fakt, że waluta Australii – będącej jednym z najistotniejszych eksporterów surowców do Kraju Środka – opada od samego rana i jest najsłabszą w trakcie przedpołudniowego handlu.

Te artykuły również Cię zainteresują
Odbierz za darmo pełne nagranie ze szkolenia Ichimoku autorstwa Marcina Wenusa

Późniejsze odczyty PMI europejskiego również nie zachwyciły. O ile Francuzi mają powody do radości (50.40 vs 48.50 w przypadku PMI przemysłowego), to w Niemczech oraz w strefie euro zauważalne były delikatne osunięcia. Cały czas jednak utrzymujemy się powyżej poziomu 50 – zarówno dla usługi i przemysłu – co oznacza, że zdaniem ankietowanych przedsiębiorstw te dwa niezwykle ważne sektory unii monetarnej ciągle się rozwijają.

Dzisiaj w kalendarzu jeszcze kanadyjska sprzedaż detaliczna (14:30), przemówienie Mario Draghi’ego oraz publikacja kwartalnego biuletynu SNB (15:00). Mario Draghi raczej nie powie niczego odkrywczego – utrzymanie gołębiej tendencji może jednak przełożyć się na spadki EUR.

Na koniec dnia PMI przemysłowe Markit dla USA (15:45) oraz zapasy ropy (16:30).

Silne i słabe aktywa finansowe

Z powodu słabych danych z Chin dolar australijski wyraźnie traci – jest obecnie najsłabszą walutą sesji:

SILNE: USD

SŁABE: AUD

Propozycje wybranych analiz

Dzisiaj na Comparic.pl pojawiały się między innymi:

AUDUSDH1 23.09

W porannej analizie (zobacz) pisałem o parze AUD/USD, która znalazła się pod lokalnym poziomem oporu – linia horyzontalna + Fibonacci. Obecnie w godzinach południowych cena nadal wyraźnie penetruje obszar strefy oporu, blokowana jest jednak przez jej górne ograniczenie. W związku z tym cały czas obserwujemy wykresy H4 i H1 szukając w obszarze 0.7030-0.7050 okazaji sprzedażowych zgodnych z trendem intraday oraz szerszą tendencją rynkową.

Posiadasz jakiekolwiek uwagi do południowego przeglądu rynku? Jeżeli tak, to podziel się nimi w komentarzach lub odwiedź specjalny wątek na forumConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here