Naga MarketsSpojrzenie makroekonomiczne

Na rozpoczęcie tygodnia bardzo istotna publikacja w postaci chińskiego PKB za trzeci kwartał. Wskaźnik r/r uplasował się na poziomie 6.9%, czyli poniżej minimalnego progu zakładanego przez chiński rząd na ten rok (7.0%). Nadal jest to jednak rezultat lepszy niż podawała mediana prognoz analityków. Oczywiście decydenci polityczni Kraju Środka zrobią wszystko, aby na koniec 2015r. inflacja ostatecznie wyniosła 7%, jednak zbyt nachalne interwencje rynkowe ze strony państwa mogą przynieść negatywne skutki w dłuższym terminie.

Te artykuły również Cię zainteresują
Jeżeli chodzi o dzisiejszy kalendarz makro, to jest on praktycznie pusty. Na potwierdzenie tych słów, screen. Sytuację ratuje jedynie szereg polskich publikacji, te mają jednak znikome znaczenie dla szerszego rynku.

dane 19.10

Silne i słabe aktywa finansowe

Jak na razie godziny przedpołudniowe nie przynoszą większej zmienności w stosunku do cen zamknięcia piątkowego. Najsilniejsze ruchy osiągają obecnie wartość zaledwie 0,3% (w górę lub w dół). Pozytywnie wypada jak na razie GBP oraz AUD – są to w tym momencie waluty najsilniejsze. Na przeciwległym biegunie natomiast dolar kanadyjski (CAD).

SILNE: GBP, AUD

SŁABE: CAD

Odbierz darmowe narzędzie do samodzielnego śledzenia dziennej siły walut

Propozycje wybranych analiz

Dzisiaj na Comparic.pl pojawiały się między innymi:

AUDCADH4 19.10

AUD/CAD rozpoczyna nowy tydzień od wzrostów. Okazje do sprzedaży na korzystniejszych poziomach – szeroki trend jest spadkowy, preferujemy więc shorty – powinny pokazać się już niebawem. Mowa tutaj o okolicy 50% zniesienia sierpniowych spadków oraz poziomie horyzontalnym 0.94380 – właśnie w tym miejscu warto szukać sygnałów sprzedażowych intraday (wykres H4 lub H1).

Posiadasz jakiekolwiek uwagi do południowego przeglądu rynku? Jeżeli tak, to podziel się nimi w komentarzach lub odwiedź specjalny wątek na forumConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here