Naga MarketsSpojrzenie makroekonomiczne

Dzisiaj w nocy poznaliśmy jedynie dane dotyczące nowozelandzkiego bilansu handlowego. Chociaż łączny bilans handlowy pogłębił ujemne wartości, to wzrost eksportu wyższy od prognoz (i wzrostowa rewizja wyniku za ostatni okres) spowodowała wzrosty NZD, które obserwowane są do tej pory.

Te artykuły również Cię zainteresują
Na otwarciu europejskiego rynku napłynęły dane z Niemiec – sondaż zaufania konsumentów według Gfk (9.60 vs 9.80 prognoza vs 9.90 odczyt poprzedni) – publikacja nie miała jednak większego wpływu na notowania EUR. O 10:00 pojawiły się kolejne wskaźniki badające sentyment konsumentów – tym razem publikowane przez IFO. Obecna ocena sytuacji gospodarczej delikatnie gorzej od prognoz (114.00 vs 114.70 prognoza), jednak oczekiwania konsumentów co do przyszłej koniunktury gospodarczej w górę (103.30 vs 101.50 prognoza).

Bank Tajwanu zdecydował się na cięcie głównej stopy procentowej z 1.875% do 1.75% – ma to na celu zapewnienie stabilności finansowej oraz wsparcie wzrostu gospodarczego. Rynki zastanawiają się czy Bank Japonii wkrótce dołączy do kolejnej rundy azjatyckiego luzowania.

Najważniejsze dane dzisiejszej sesji dopiero o godzinie 14:30 – właśnie wtedy rynki poznają wyniki wniosków o zasiłki dla bezrobotnych oraz raport dotyczący zamówień na dobra trwałego użytku – po dwóch miesiącach korzystnych publikacji indeksu bazowego (z wykluczeniem transportu) zakładane są osunięcia (poprzednio 0.6%, prognoza 0.1%).

Odbierz za darmo pełne nagranie ze szkolenia Ichimoku autorstwa Marcina Wenusa

ICHI-1024x667 (1)

Silne i słabe aktywa finansowe

Wczoraj informowaliśmy o spadkach dolara australijskiego – w związku z niekorzystnymi odczytami PMI przemysłowego w Chinach. Dzisiaj osunięcia są kontynuowane, najsilniej wzrasta natomiast NZD. Na pozostałych walutach utrzymuje się niska zmienność.

SILNE: NZD

SŁABE: AUD

Propozycje wybranych analiz

Dzisiaj na Comparic.pl pojawiały się między innymi:

Strefa oporu zadziałała, a AUD/USD dynamicznie opadła
Strefa oporu zadziałała, a AUD/USD dynamicznie opadła

We wczorajszej analizie AUD/USD intraday zwracaliśmy uwagę na strefę oporu wyznaczaną przez poziom 0.70333 oraz 61.8% zniesienia Fibo. Cena próbowała wybić ponad strefę, zatrzymała się jednak ostatecznie na wysokości dołków z 22 sierpnia (0.7560) i rozpoczęła dynamiczne spadki. Dzisiaj osunięcia w godzinach przedpołudniowych są kontynuowane, a notowania testują dołki z 10 sierpnia. Zamknięcie ceny poniżej 0.69450 i re-test od dołu będzie okazją do otwierania kolejnych krótkich pozycji.

Posiadasz jakiekolwiek uwagi do południowego przeglądu rynku? Jeżeli tak, to podziel się nimi w komentarzach lub odwiedź specjalny wątek na forumConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here