Naga Marketsbook-and-glasses-630x210-1394050805

Spojrzenie makroekonomiczne

Dzisiaj w niektórych miejscach świata nadal miejsce mają obchody Dnia Wszystkich Świętych – mowa tutaj między innymi o Meksyku, Brazylii oraz Kolumbii. Świat wraca już jednak do normalnego handlu, a kalendarz makro funduje kilka ciekawych odczytów.

W nocy poznaliśmy wyniki PMI przemysłowego Chin według Caixin – 48.30, prognoza 47,50, poprzednio 47,20. Pozytywny wynik był zaskoczeniem dla rynku nie przełożył się jednak na wyraźniejsze ruchy juana.

Dzisiejsza sesja upływa pod dyktando wyników PMI przemysłowego. Rezultaty europejskie jak na razie pozytywnie (oprócz Francji) – wyniki w największych gospodarkach zdecydowanie powyżej 50.00. Dla całej strefy euro natomiast rezultat 52.30 – prognoza i poprzednio 52.00:

Dane popołudniowe omawialiśmy natomiast w porannym komentarzu makro – można go znaleźć tutaj. Wyróżnia się szczególnie PMI przemysłowe według ISM.

Warto zaznaczyć, że w niedzielę wybory do tureckiego parlamentu wygrała partia APK – dokładnie ta sama, która rządzi od 13 lat. Lira turecka reagowała bardzo pozytywnie, umacniając się w nocy o niespełna 4% w stosunku do dolara i euro.

Zarejestruj się w Promocji HotForex Poland i odbierz wyjątkowe nagrody

Silne i słabe aktywa finansowe

W poniedzialkowy poranek zdecydowana przewaga obserwowana na funcie szterlingu.

SILNE: GBP,
SŁABE: NZD, CAD

Odbierz darmowe narzędzie do samodzielnego śledzenia dziennej siły walut

Propozycje wybranych analiz

Dzisiaj na Comparic.pl pojawiały się między innymi:

GBPNZDH1.png 02.11

GBP/NZD w godzinach przedpołudniowych jest najsilniej trendującą parą sesji. Chociaż listopadowe otwarcie przyniosło początkowo osunięcia, to linia trendu intraday w polaczeniu ze średnia ruchoma zapewniły pole do odbicia w górę. Jak na razie wzrosty wyhamowały na wysokości jednego z październikowych szczytów tuż pod 2.2980.

Posiadasz jakiekolwiek uwagi do południowego przeglądu rynku? Jeżeli tak, to podziel się nimi w komentarzach lub odwiedź specjalny wątek na forumConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here