Naga Marketspoludniowy_przegląd_rynkuPrzed popołudniową decyzją EBC w sprawie europejskiej stopy depozytowej główne indeksy na kontynencie oscylują w okół zera. DAX na niewielkim plusie, CAC40 tuż poniżej wczorajszego zamknięcia, polski WIG20 również na minusie. Spokojnie zachowuje się również EUR, które co prawda przeważnie traci względem pozostałych walut G10, jednak nie są to spadki wysokie – EUR/USD -0,12%, EUR/CHF -0,06%, EUR/GBP -0,06%. Co jeszcze wydarzyło się przed południem?


Do najważniejszych publikacji dnia zaliczyć należy brytyjski raport dotyczący zmiany wielkości sprzedaży detalicznej na Wyspach. Dane rozczarowują, ponieważ w marcu odnotowano spadek o -1,3% do miesiąca poprzedniego. Wartość bazowego wskaźnika w ujęciu rocznym również nie spełniła oczekiwań – opublikowana zmiana wyniosła 1,8% r/r wobec prognoz na poziomie 3,7%. Po początkowych spadkach na GBP/USD, dość szybko przyszedł czas na korektę. Obecnie para znajduje się w okolicy poziomów sprzed publikacji:

Te artykuły również Cię zainteresują
GBPUSDH1Godzinę przed publikacjami z Londynu, decyzję w sprawie kształtu własnej polityki monetarnej podjął bank centralny Szwecji – Riksbank. Zgodnie z prognozami, nie obniżono obowiązującej stopy referencyjnej, która wciąż wynosi -0,5%. Szwedzi zdecydowali się natomiast na rozszerzenie własnego programu skupu aktywów o kwotę 45 mld SEK. Kwota ta ma zostać wydana przez Riksbank na zakup obligacji skarbowych i indeksowanych do końca drugiego kwartału 2016.

Tabela prognoz Riksbanku oraz odpowiadające im prognozy Nordea. |źródło: www.nordea.com
Tabela prognoz Riksbanku oraz odpowiadające im prognozy Nordea. |źródło: www.nordea.com

EUR/SEK koryguje spadki jakie pojawiły się po decyzji Riksbanku:

EURSEKM30Na co jeszcze czekamy?

Sytuacja nie uległa zmianie od czasu publikacji dzisiejszego porannego komentarza makro. Wciąż czekamy na decyzję EBC w sprawie wysokości oprocentowania depozytów (obecnie -0,4%) oraz stopy refinansowania kredytów (obecnie 0,0%). O 14:30 czeka nas z kolei konferencja prasowa Mario Draghiego, któy ponownie zmierzy się z pytaniami przygotowanymi przez dziennikarzy i ekspertów.

Również o 14:30 opublikowany zostanie kwietniowy wskaźnik przemysłowy wg. Fed Philadelphia. O godzinie 16:00, gubernator BoE, Mark Carney wystąpi na konferencji w Nowym Jorku, której tematem przewodnim będzie finansowanie celów Organizacji Narodów Zjednoczonych.

Słabe i silne aktywa finansowe

SILNE: CAD, AUD, USD
SŁABE: NZD, CHF

chart

Odbierz darmowe narzędzie do samodzielnego śledzenia dziennej siły walut

Proponowane analizy:

We wczorajszej analizie pary EURUSD Ichimoku pokazywało sygnały wzrostowe na wykresie H1, jednak nagłe załamanie zniweczyło szansę na zyski. Szczęśliwie udało mi się wyjść z niewielką stratą po wstępnych wzrostach. Tymczasem Price Action na wykresie dziennym przybrała kształt zachęcający do sprzedaży, co skonkretyzowałem na niższym (M30) interwale… Czytaj dalej

Robo_EURUSD_2104Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here