Naga MarketsPołudniowokoreański startup z rynku technologii blockchain Blockco zebrał aż 9 miliardów koreańskich wonów (ok. 7,5 miliona dolarów) w ostatniej rundzie finansowania Serii B +, w której wzięły udział główne lokalne banki.

Banki nadal interesują się blockchainem
Blockco. Projekt jest też wspierany ponadto przez Samsunga, giganta technologicznego z Korei Południowej.

Blockchain nadal w cenie

W obecnej rundzie finansowania uczestniczył najstarszy bank Korei Południowej Shinhan Bank i największy bank walutowy Korei Południowej, Korea Exchange Bank, znany również jako KEB Hana Bank.

Dodatkowo, nowa inwestycja była wspierana również przez firmę LB zajmującą się inwestowaniem w kapitał wysokiego ryzyka oraz dział venture w Dadam Game w Seulu.

Blockco

Firma Blockco, założona w 2014 r., podobno zebrała aż 1,5 mld wonów (ok. 1,2 mln USD) od Samsung Ventures w lipcu 2016 r. Jako firma technologiczna z rynku blockchain w Korei Południowej, Blockco założyło też platformę Blockchain-as-service o nazwie Coinstack w 2015 r. i uruchomiło własny protokół blockchain dla przedsiębiorstw Aergo w 2018 r.

Blockco uczestniczyło także w opracowywaniu systemu NexLedger we współpracy z Samsung Group i Amazon Web Services. Wydany w 2017 r. Nexledger to system blockchain posiadający uprawnienia, które “zapewniają zintegrowane rozwiązania dla opłacalnych metod zarządzania cyfrowymi transakcjami finansowymi i wymianą danych”.

W międzyczasie Shinhan Bank rozwija – także opartą na blockchainie – platformę pożyczek we współpracy z firmą usługową Directional. Z kolei KEB Hana Bank i Samsung Electronics są członkami południowokoreańskiego konsorcjum, które planuje uruchomić w tym kraju mobilną identyfikację opartą na sieci bloków już w 2020 roku.

Korea Południowa a sieć bloków

Korea Południowa zasłynęła jako kraj dość niejednoznacznym stosunkiem do kryptowalut i ICO. Z jednej strony obywatele tego kraju dość tłumnie inwestowali w waluty oparte na blockchain, z drugiej władze podchodziły do nowej technologii ze sporą dozą ostrożności.

Ponad rok temu Park Sang-ki, minister sprawiedliwości, chciał zakazu walut cyfrowych w jego kraju. Reakcja społeczności była zaskakująca. Zwolennicy bitcoina zebrali bowiem podpisy pod petycją odwołania polityka z jego urzędu.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here