Naga MarketsKryptowaluty Bitcoin BTC Ethereum ETH Ripple XRPCoinbin, południowokoreańska giełda kryptowalut, która przejęła wcześniej zhackowaną platformę Youbit, złożyła wniosek o ogłoszenie bankructwa.

Coinbin, która nabyła Youbit w 2017 r., dziś sama zamyka działalność w wyniku defraudacji ze strony wyższej kadry kierowniczej. Lokalne media cytują komunikat firmy:

“Przygotowujemy się do złożenia wniosku o ogłoszenie bankructwa z powodu wzrostu zadłużenia po defraudacji pracownika”.

Fatum?

Pod powyższą wypowiedzią podpisał się CEO Coinbin  – Park Chan-kyu. Według dostępnych informacji osobą, która zdefraudowała środki firmy jest ponoć wcześniejszy CEO firmy Youbit. Pikanterii dodaje fakt, że ta ostatnia platforma przestała istnieć w grudniu 2017 r., po tym, gdy dwa ataki hakerskie uniemożliwiły jej dalszą działalność.

Teraz pracownik Coinbin, znany jako Lee, rzekomo przywłaszczył sobie prywatne klucze kilkuset bitcoinowych portfeli twierdząc jednocześnie, że zgubił klucz do portfela Ethereum (ETH) zawierającego 100 ETH. Całkowita suma brakujących środków wynosi obecnie 26 milionów USD.

To kolejny cios, który spotyka globalną branżę kryptowalut w ostatnim czasie. Niedawno na jaw wyszła sprawa związana z kanadyjską platformą QuadrigaCX, której klienci utracili dostęp do własnych środków, ponieważ jej właściciel zmarł w Indiach w wyniku niewydolności jelit. Okazało się, że był jedną osobą, która miała dostęp do portfeli giełdy i tym samym jej użytkownicy stracili dostęp do swoich kryptowalut.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here