Naga Marketsflagi korei południowejObywatele Korei Południowej masowo kupują kryptowaluty. Dziennik Arirang Daily News 20 kwietnia opublikował dane, zgodnie z którymi Koreańczycy wydają na bitcoiny więcej niż kiedykolwiek wcześniej.

Odnosząc się do wyników ankiety organizacji non-profit przeprowadzonej w grudniu 2018 r. przez Koreańską Fundację Ochrony Finansowych Inwestorów, Arirang ujawniło, że 7,4% z 2 500 ankietowanych twierdziło, że kupiło już jakąś kryptowalutę. Liczba ta wzrosła o 1% w porównaniu z rokiem poprzednim, pomimo tego, że lokalny rynek zmagał się z licznymi przeszkodami w postaci regulacji czy ataków hakerskich.

Te artykuły również Cię zainteresują
Zmieniła się nie tylko liczba nabywców, ale ogólna skala zjawiska. Spośród tych, którzy obecnie posiadają kryptowalutę, wielu kupowało teraz więcej cyfrowych monet, niż miało to miejsce wcześniej. W porównaniu z 2017 r. średnia wartość inwestycji  na osobę wzrosła o 64% – do ponad 6 000 USD.

Według badania, najczęściej kryptowaluty kupują teraz starsi inwestorzy – 50-latkowie. Kolejni w kolejce ustawiają się 30- i 40-latkowie. Jeśli dobrze oddaje to skalę zjawiska, jest to ewenement na skalę światową. Dotychczas w BTC i jego pochodne inwestowały głównie osoby młode.

Nowa hossa przed nami?

Wzrost ceny btc do 5 000 USD początkiem kwietnia br. spowodował ponowne zainteresowanie się tym rynkiem ze strony inwestorów. Może więc obecna sytuacja na rynku oznacza preludium nowej hossy lub nawet bańki?

W międzyczasie nadal pojawiają się jednak problemy dla uczestników rynku z Korei Płd. Jedna południowokoreańska giełda zakończyła działalność w zeszłym tygodniu, a inna, Bithumb, nadal boryka się ze skutkami marcowego włamania hakerskiego, w wyniku którego straciła aż 18 milionów dolarów w kryptowalutach.

W tym samym czasie Bithumb pozyskało 200 milionów dolarów na inwestycję z japońskiego funduszu, ujawniając przy okazji swoje plany rozwoju zarówno na terenie Stanów Zjednoczonych, jak i w Japonii.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here