Naga Markets

PolTREG wykonał pierwszą udaną produkcję komórek CARTREGSPolTREG S.A rozwija terapię komórkową opartą o limfocyty CARTREGS w kooperacji z firmą AZTherapies z Bostonu. Terapia będzie testowana w badaniach klinicznych w schorzeniach neuroimmunologicznych takich jak stwardnienie zanikowe boczne (ALS) i stwardnienie rozsiane (MS). CARTREGS to limfocyty T regulatorowe modyfikowane genetycznie poprzez wklonowanie receptora chimerycznego rozpoznającego białka komórek glejowych.

PolTREG z udaną produkcją komórek CARTREGS

Ekspresja tego receptora pozwala CARTREGS rozpoznawać glej mózgu i rdzenia kręgowego i wytwarzać funkcjonalną barierę chroniącą centralny układ nerwowy przez atakiem limfocytów autoagresywnych. W ten sposób możliwe jest spowolnienie lub nawet zatrzymanie postępu chorób neurologicznych o zapalnym tle.W ocenie Spółki przeprowadzona, udana produkcja komórek CARTREGS przybliża Poltreg do opracowania metody leczenia stwardnienia zanikowego bocznego i stwardnienia rozsianego.

Szczegóły technologii zostaną zaprezentowane podczas konferencji ‘Therapeutic Tolerance Lessons Learned’ organizowanej przez Uniwersytet Newcastle, Newcastle upon Tyne, Wielka Brytania w dniach 28.06-01.07.2022

Autor poleca również:

NEDŚledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here