Naga MarketsPolTREG S.A. potwierdza plany IPO. Spółka szybkim krokiem zmierza na GPWPolTREG S.A. – spółka biotechnologiczna rozwijająca na etapie klinicznym innowacyjną generację terapii z zastosowaniem komórek T-regulatorowych (TREGS) w leczeniu chorób autoimmunologicznych, jest na ostatnim etapie przed rozpoczęciem oferty publicznej akcji Spółki. Ostateczna decyzja o przeprowadzeniu oferty będzie zależała od warunków rynkowych.

PolTREG S.A. planuje debiut na GPW i potwierdza plany IPO

Szczegóły na temat oferty zostaną opublikowane w prospekcie po jego zatwierdzeniu przez Komisję Nadzoru Finansowego.PolTREG jest najbardziej zaawansowana w pracach nad terapiami komórkowymi TREGS na świecie (szansa na terapię first-in-class w cukrzycy typu 1 oraz przełomowe terapie w stwardnieniu rozsianym) – badania kliniczne fazy I/II w cukrzycy typu 1 oraz fazy I w rzutowo-remisyjnej postaci stwardnienia rozsianego zakończyły się bardzo obiecującymi wynikami potwierdzającymi bezpieczeństwo i skuteczność terapii komórkami TREGS.

Spółka jest po procedurze Scientific Advice z Europejską Agencją Leków (EMA) i obecnie wraz z renomowanym CRO Parexel przygotowuje badanie fazy II/III w leczeniu pacjentów ze świeżo zdiagnozowaną cukrzycą typu 1. Badanie rozpocznie się w 2022 roku.

Drugim, równolegle prowadzonym badaniem w cukrzycy typu 1 będzie badanie fazy I/II polegające na identyfikacji i leczeniu w okresie przedobjawowym osób obarczonych ryzykiem zachorowania na cukrzycę typu 1.

Kolejnym badaniem klinicznym prowadzonym przez PolTREG będzie badanie fazy I/IIa w leczeniu pacjentów ze stwardnieniem rozsianym, które rozpocznie się w 2022 roku.

W połowie 2024 r., po uzyskaniu wyników śródokresowych z badań klinicznych, Spółka zamierza rozpocząć proces pozyskiwania partnera branżowego do kontynuacji badań klinicznych i komercjalizacji projektów zarówno w obszarze cukrzycy, jak i stwardnienia rozsianego.

Dalszy potencjał wzrostu Spółki stanowić mają nowe generacje Tregów (Treg 2.0 – antygenowo specyficzne Tregi, CAR-Tregs) i nowe obszary terapeutyczne (IBD – nieswoiste zapalenie jelit, RZS – reumatoidalne zapalenie stawów i inne).

invest

Spółka zamierza pozyskać ponad 130 mln zł brutto z oferty i przeznaczyć wpływy m.in. na kontynuację zaawansowanych badań klinicznych oraz budowę własnego centrum badawczo-rozwojowego i nowego laboratorium produkcyjnego przeznaczonego do komercyjnej produkcji preparatów TREGS w Gdańsku.

– Jesteśmy bardzo zadowoleni, że po okresie intensywnych przygotowań możemy potwierdzić plany przeprowadzenia pierwszej oferty publicznej akcji spółki PolTREG i debiutu na GPW. Zamierzamy pozyskać kapitał w celu jak najszybszego ukończenia badań klinicznych i zaoferowania naszych terapii pacjentom – powiedział prof. dr. hab. n. med. Piotr Trzonkowski, prezes zarządu, współzałożyciel i akcjonariusz PolTREG S.A.

– Widzimy, że nasze terapie mogą dać szansę chorym, w tym dzieciom, cierpiącym na choroby, na które obecnie nie ma skutecznych leków. Liczę, że inwestorów przekona przełomowość naszego podejścia terapeutycznego w skali światowej, atrakcyjne dane zgromadzone dotychczas w badaniach klinicznych oraz silne i unikalne kompetencje naukowe naszego zespołu, a także fakt, że nasze terapie są już stosowane komercyjnie u pacjentów w ramach tzw. wyjątku szpitalnego. Obecnie jesteśmy na zaawansowanym etapie badań klinicznych z zastosowaniem komórek T-regulatorowych (TREGS), m.in. w terapii cukrzycy typu 1 u dzieci oraz stwardnienia rozsianego – dodał prezes zarządu, współzałożyciel i akcjonariusz PolTREG S.A.

– Nasza strategia zakłada rozwój platformy do terapii komórkowych opartych na zastosowaniu TREGS w leczeniu chorób autoimmunologicznych i osiągnięciu pozycji jednego z liderów w takich terapiach na świecie – zakończył prof. dr. hab. n. med. Piotr Trzonkowski, prezes zarządu, współzałożyciel i akcjonariusz PolTREG S.A.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: livechat akcje opinie | prognozy btc | co to znaczy blik | kurs akcji lpp | cena akcji celon | notowania cleon pharma | cd projekt kurs akcji |Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here