Naga MarketsPolTREG liczy na umowę partneringową o wartości kilkuset mln USD w 2024 r.Warszawa, 14.10.2021 (ISBnews) – PolTREG zakłada, że wartość umowy partneringowej, którą spółka planuje zawrzeć w 2024 roku z jedną z globalnych firm farmaceutycznych, wyniesie co najmniej kilkaset milionów dolarów, poinformował członek zarządu Mariusz Jabłoński.

„Patrząc na potencjał komercyjny rynku, czyli ponad 13 mld USD rocznie w przypadku cukrzycy i 28 mld USD w przypadku stwardnienia rozsianego, a także na ewaluacje firm działających w tym obszarze, wydaje się, że rozsądną wartością w naszym przypadku będzie co najmniej kilkaset milionów dolarów” – powiedział Jabłoński podczas wideokonferencji.Zastrzegł, że jeszcze nie wiadomo czy będzie to jeden partner strategiczny, czy kilku różnych do poszczególnych badań.

„Jeżeli znajdzie się partner, który będzie w stanie docenić całość funkcjonowania firmy, możemy myśleć o partnerstwie całościowym, ale możliwe są też osobne licencje na poszczególne wskazania (cukrzyca, stwardnienie rozsiane itp.)” – dodał.

Celem strategicznym PolTREG jest umowa partneringowa z globalną firmą farmaceutyczną do końca 2024 roku.

„Środki z emisji i grantów mają nam wystarczyć do połowy 2025 roku, a wcześniej zakładamy przynajmniej jedną umowę partneringową, która pozwoli nam sfinansować kolejne badania, dlatego nie planujemy obecnie kolejnych emisji akcji” – podsumował Jabłoński.

PolTREG opublikował dziś prospekt emisyjny, z którego wynika, że zamierza pozyskać z emisji nowych akcji około 130 mln zł (brutto), które zostaną przeznaczone na finansowanie kluczowych celów strategicznych spółki, m.in. badań klinicznych terapii komórkowych w leczeniu cukrzycy typu 1 i stwardnienia rozsianego oraz rozwój platformy Treg 2.0 (antygenowo specyficzne Tregi oraz CAR-TREGs – rozwijane wspólnie z AZTherapies, jednym ze światowych liderów w tym obszarze), a także na finansowanie budowy własnego centrum badawczo-rozwojowego i nowego laboratorium produkcyjnego przeznaczonego do komercyjnej produkcji preparatów TREGS w Gdańsku.

W połowie 2024 r., po uzyskaniu wyników śródokresowych z badań klinicznych, spółka zamierza rozpocząć proces pozyskiwania partnera branżowego do kontynuacji badań klinicznych i komercjalizacji projektów zarówno w obszarze cukrzycy, jak i stwardnienia rozsianego.

invest

PolTREG jest światowym pionierem terapii komórkowych opartych na Tregach – najbardziej zaawansowanym w badaniach klinicznych. Twórcy PolTREG przeprowadzili pierwsze na świecie podanie preparatu TREG u człowieka. Spółka planuje debiut na GPW w listopadzie 2021 r.

(ISBnews)

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: eurpln stooq | celon gpw | prognozy bitcoin | wp akcje | bitcoin analiza | gpw enea | cyfrowy polsat giełda |


Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here