Naga Marketskurs złotego PLNIndeks złotego oscyluje przy tegorocznych minimach. Polskiemu złotemu może grozić nawet krach, a rynek zaczął to powoli wyceniać. W kolejnym odcinku Inside Solution One Tomasz Piwoński jak co tydzień przygląda się bliżej aktualnej sytuacji na rynkach kapitałowych oraz podsumowuje najważniejsze wydarzenia minionego tygodnia. Oglądaj najnowszy odcinek Inside Solution One!

  • Druga fala wyprzedaży na Wall Street i pandemii
  • Jak wybory w USA wpłyną na rynki finansowe?
  • Znaczne osłabienie złotego. Co dalej z polską walutą?
  • Jak w obliczu geopolitycznych ryzyk zachowają się notowania metali szlachetnych?

Kurs złotego (PLN) załamie się w obliczu drugiej fali?

W ślad za spadkami na globalnych rynkach podążyła wyprzedaż polskiego złotego. Indeks złotego oscyluje przy tegorocznych minimach.

Powody są dosyć oczywiste. Polskiej gospodarce będzie trudniej się bronić przed drugą falą pandemii niż w innych krajach UE. Nie dodrukujemy tyle złotówek ile byśmy chcieli, ponieważ znacząco spadałaby wiarygodność i rozpoczęłaby się spirala kryzysowa. Niestety polska gospodarka jest zamknięta, obligacje Skarbu Państwa nie wszystkie są w polskim złotym, mamy też zadłużenie m.in. w walucie euro – oznajmił zarządzający funduszem.

Odporność PLNa na szoki gospodarcze jest znacznie mniejsza niż w silniejszych gospodarkach. Jeśli dodamy do tego zagrożenie płynące z ogromnych ujemnych stóp procentowych w Polsce, jednych z najwyższych w Europie, no to mamy mieszankę wybuchową. Polskiemu złotemu może grozić nawet krach, a rynek zaczął to powoli wyceniać – podkreślił.

Zobacz również inne audycje:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here