Naga MarketsPolskie Stowarzyszenie Bitcoin ogłosiło dzisiaj, że przygotowało i przesłało do Ministerstwa Finansów swoje propozycje dotyczące legislacji rynku kryptowalut. Z listu otwartego do społeczności walut cyfrowych dowiadujemy się, że Stowarzyszenie przygotowało projekty przepisów wraz z grupą ekspertów z zakresu technologii i prawa.


Polskie Stowarzyszenie Bitcoin już wcześniej sygnalizowało, że chce aktywnie włączyć się w proces legislacji rynku walut cyfrowych i Blockchain w Polsce.

List do ministerstwa

Zgodnie z informacjami zawartymi w liście otwartym, PSB przyznaje, że 17 lipca wysłało do Ministerstwa swoje propozycje dotyczące:

  • zmiany ustawy o PCC i zwolnienia walut cyfrowych (kryptowalut, tokenów) z tego podatku,
  • przygotowania abolicji podatkowej za PCC za lata minione,
  • wydania interpretacji ogólnej, według której kryptowaluty nie są prawem majątkowym,
  • wprowadzenia zmian w zakresie podatku dochodowego od osób fizycznych oraz osób prawnych, które wyważą interesy podmiotów zajmujących się kryptowalutami oraz interesy Skarbu Państwa.

Szczegółowe przepisy nie są dzisiaj jeszcze znane opinii publicznej, posiadają je tylko Stowarzyszenie i Ministerstwo. Podpisany pod listem Filip Pawczyński, prezes PSB, deklaruje, że będzie informował o postępach prac i dalszych działaniach na bieżąco.

Polskie Stowarzyszenie Bitcoin podkreśla też, że jej członkowie aktywnie działają obecnie w ramach prac zespołu KNF zajmującego się uregulowanym rynku Blockchain i kryptowalut. Co ciekawe, to właśnie KNF miało stworzyć tego typu przepisy w ramach wspomnianej grupy roboczej.

Czym jest Polskie Stowarzyszenie Bitcoin?

PSB zostało założone przez Filipa Pawczyńskiego. Organizacja działa od 2013 r. na rzecz popularyzacji Bitcoina. Jak sama przyznaje, dziś skupia osoby z obszaru całego kraju. W 2016 r. było współorganizatorem konsultacji społecznych w Sejmie dotyczących technologii Blockchain i walut cyfrowych. W maju 2018 r. organizowało Polski Kongres Bitcoin, w ramach którego w Polsce po raz pierwszy wystąpił Andreas Antonopoulos, jeden z najsłynniejszych popularyzatorów BTC na świecie.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here