Naga Markets


Polskie Stowarzyszenie Bitcoin opublikowało dziś List Otwarty adresowany do społeczności kryptowalut w Polsce. Dotyczy on domniemanych problemów finansowych Pracowni Nowych Technologii – firmy prowadzonej przez Szczepana Bentyna, znanego youtubera i propagatora bitcoina w naszym kraju.


W liście czytamy:

“W ostatnim czasie po raz kolejny otrzymaliśmy niepokojące informacje dotyczące firmy Pracownia Nowych Technologii oraz jej sytuacji ekonomicznej. Firma przedstawia się jako oferent “inwestycji w profesjonalne wydobywanie kryptowalut”. Niestety uczestnictwo w koniunkturalnym i tak zmiennym rynku cyfrowym wiąże się z bardzo dużym skomplikowaniem prowadzonego przedsiębiorstwa. Co za tym idzie, dużą możliwością popełniania błędu. Dlatego w naszej branży szczególnie tak ważne jest jak najdłuższe doświadczenie, aby zminimalizować ryzyka.

Aby móc zareagować odpowiednio do sytuacji, prosimy o kontakt wszelkie osoby, które współpracowały z PNT, szczególnie te, które czują się poszkodowane przez ich działalność, oraz wszystkich tych, których chcieliby się w tej sprawie rzeczowo wypowiedzieć.”

Pod listem podpisał się Filip Pawczyński, prezes stowarzyszenia.

Polskie Stowarzyszenie Bitcoin

Polskie Stowarzyszenie Bitcoin działa od 2013 r. i zrzesza osoby, które chcą promować bitcoina w Polsce. Do jej najbardziej znanych członków należą: Filip Pawczyński, Lech Wilczyński, prof. Krzysztof Piech czy Rafał Kiełbus. Organizacja jest uznawana za coś w rodzaju “sumienia społeczności kryptowalut w Polsce”. Stąd oficjalnie ostrzegała już przed takimi projektami jak OneCoin czy DasCoin.

W sprawie Pracowni Nowych Technologii z pewnością nie można mówić o domniemaniu tworzenia piramidy finansowej. Obecnie na całym rynku kryptowalut, kopalnie mają problemy związane z prowadzeniem swojej działalności. Wynika to z pewnością ze stosunkowo niskich cen cyfrowych walut.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here