Naga MarketsPrzewodniczący Komisji Nadzoru Finansowego (KNF), Marek Chrzanowski, podczas rozmowy z Pulsem Biznesu zapowiadał, że urząd chce ostrzegać i informować Polaków o charakterystyce i zagrożeniach rynku kryptowalut. Jak wynikało z jego wypowiedzi w najbliższych miesiącach rozpocząć ma się kampania edukacyjna skierowana do polskich konsumentów.


Trading Jam i Polskie Stowarzyszenie Bitcoin chcą wziąć udział w projekcie

Na kilka dni po oświadczeniu M. Chrzanowskiego, Fundacja Trading Jam (TJS) zrzeszająca kilkanaście tysięcy inwestorów detalicznych skupionych wokół rynku instrumentów pochodnych (OTC/FX) wystosowała list otwarty do KNFu, w którym prezentowała gotowość aktywnego udziału w otwartych konsultacjach na temat formy i treści kampanii informacyjnej. TJS postulował między innymi o:

Te artykuły również Cię zainteresują
  1. Przeprowadzenie debaty publicznej ze wszystkimi zainteresowanymi stronami: emitentami, inwestorami, właścicielami giełd, właścicielami kopalń oraz programistami.
  2. Wypracowanie jasnej definicji kryptowaluty.
  3. Określenie sposobów informowania o potencjalnych piramidach i oszustwach oraz postępowania w ich przypadku.
  4. Wypracowanie propozycji rozwiązań prawnych dotyczących:– kwestii finansowo-podatkowych,– obrotu kryptowalutami,– emisji kryptowalut.
  5. Uzgodnienie sposobów audytowania kopalni współdzielonych (pooli) i giełdkryptowalut.
  6. Stworzenie norm dla banków i instytucji finansowych zgodnych z AML i KYC w interesie posiadaczy rachunków bankowych, którzy są uczestnikami handlu kryptowalutami.

Obecnie, podobny list otwarty wystosowało Polskie Stowarzyszenie Bitcoin (PSB), które również chce proaktywnie uczestniczyć w procesie tworzenia materiałów edukacyjnych dla Polaków odnośnie Bitcoina i jego pochodnych. Pełna treść listu dostępna jest poniżej:

“Jesteśmy przekonani, że dzięki działaniu z osobami od lat zajmującymi się temat walut cyfrowych i tworzącymi ten rynek niemal d początku jego istnienia, organy państwowe będą w stanie wypracować optymalne stanowiska względem tej innowacyjnej technologii i przygotować rzetelną kampanię zaznajamiającą Polaków z jej niuansami, a także niebezpieczeństwami związanymi z istnieniem projektów podszywających się pod „monety” oparte na Blockchainie” – pisze Filip Pawczyński, prezes PSB.

Warto zaznaczyć, że to już drugi otwarty list PSB w ostatnim czasie. W połowie bieżącego miesiąca F. Pawczyński ostrzegał przed DasCoinem sugerując, że ten nie jest walutą cyfrową.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here