Naga MarketsRzut okiem na złotego to cykl analiz, który na łamach portalu Comparic.pl można śledzić dwa razy w tygodniu. Jego założeniem jest przedstawienie aktualnej sytuacji rynkowej na parach walutowych z PLN.


W dniu dzisiejszym Główny Urząd Statystyczny opublikował raport obrazujący sytuację na naszym, rodzimym rynku pracy. Wynika z niego, że stopa bezrobocia rejestrowanego wyniosła we wrześniu zaledwie 5,1%, co oznacza spadek o 0,1 p.proc. w skali miesiąca oraz o 0,6 p.proc. w skali roku. Oznacza to, że bezrobocie w Polsce jest obecnie na najniższym poziomie od od 29 lat tj. od września 1990 roku, kiedy to stopa bezrobocia wynosiła 5,0%.

Ze statystyk GUS wynika, że w końcu września br. w urzędach pracy zarejestrowanych było 851,2 tys. bezrobotnych, tj. o 14,3 tys. (o 1,7%) mniej niż w sierpniu br. oraz o 96,2 tys. (o 10,2%) mniej niż we wrześniu ub. roku.

Źródło: GUS

Stopa bezrobocia w województwach kształtowała się w granicach od 2,8% w wielkopolskim do 8,6% w warmińsko-mazurskim. W porównaniu z poprzednim miesiącem zmniejszyła się ona w dziewięciu województwach: w dolnośląskim, kujawsko-pomorskim, lubelskim, lubuskim, łódzkim, mazowieckim, opolskim, podkarpackim oraz warmińsko-mazurskim (po 0,1 p.proc.). W skali roku stopa bezrobocia obniżyła się we wszystkich województwach, w największym stopniu w warmińsko-mazurskim (o 1,3 p.proc.) oraz kujawsko-pomorskim (o 1,0 p.proc.), zaś w najmniejszym – w pomorskim oraz wielkopolskim (po 0,4 p.proc.).

USDPLN przerywa serię spadków

Spoglądając na notowania pary walutowej USDPLN zauważymy, że dolar amerykański osłabiał się wobec polskiego złotego niemal nieprzerwanie od miesiąca. Deprecjacja ta sprawiła, że kurs dolara osunął się o ponad 13 groszy. Środowa sesja przynosi ze sobą jednak dość znaczne wzrosty, w skutek których rynek podejmuje próbę zanegowania wczorajszego wybicia horyzontalnego wsparcia w wysokości 4.2695. Jeżeli tylko próba ta się powiedzie, w najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się powstania przynajmniej korekty wzrostowej.

Weź udział w darmowym kursie inwestowania i zdobądź międzynarodowy certyfikat

Kurs euro do polskiego złotego
EURPLN Daily

Naga Markets jest autoryzowany i regulowany przez CySEC. NAGA Markets jest członkiem założonej w 2015 roku, notowanej na niemieckiej giełdzie grupy FinTech THE NAGA Group AG. Ze względu na bezpieczeństwo funduszy, obsługę klienta na wysokim poziomie oraz szybką realizację zleceń, broker posiada ogromne zaufanie wśród traderów na całym świecie.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułZaktualizowane kursy walut NBP, środa 23 października. Kurs funta w dół, euro i frank odbijają, a euro w miejscu
Następny artykułBrexit może mieć miejsce szybciej niż za 3 miesiące, twierdzi Kiepas z Tickmill
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here