Naga MarketsRzut okiem na złotego to cykl analiz, który na łamach portalu Comparic.pl można śledzić dwa razy w tygodniu. Jego założeniem jest przedstawienie aktualnej sytuacji rynkowej na parach walutowych z PLN.


W dniu dzisiejszym Główny Urząd Statystyczny opublikował raport, z którego wynika, iż w końcu czerwca br. liczba bezrobotnych zarejestrowanych w urzędach pracy ukształtowała się na poziomie 967,9 tys., tj. mniejszym niż w poprzednim miesiącu (o 34,3 tys., tj. o 3,4%) oraz przed rokiem (o 183,7 tys., tj. o 16,0%).

Stopa bezrobocia rejestrowanego wyniosła 5,9% i była o 0,2 p.proc. mniejsza niż w końcu maja br. i o 1,1 p.proc. niższa niż w końcu czerwca ub. roku, co oznacza, że jest ona obecnie na najniższym poziomie od listopada 1990 roku kiedy to bezrobocie wynosiło również wynosiło 5,90%.

Źródło: http://stat.gov.pl

Stopa bezrobocia w województwach kształtowała się w granicach od 3,3% w wielkopolskim do 10,0% w warmińsko-mazurskim. W porównaniu z poprzednim miesiącem jej spadek obserwowano we wszystkich województwach.

W największym stopniu stopa bezrobocia zmniejszyła się w województwie warmińsko-mazurskim (o 0,5 p.proc.) oraz zachodniopomorskim (o 0,4 p.proc.), a w najmniejszym w  małopolskim, mazowieckim i wielkopolskim (po 0,1 p.proc.).

W skali roku stopa bezrobocia również obniżyła się we wszystkich województwach, najbardziej w warmińsko-mazurskim (o 2,0 p.proc.), a najmniej w małopolskim i wielkopolskim (po 0,8 p.proc.).

Źródło: http://stat.gov.pl

Czy wiesz, że:
Stopa bezrobocia obliczana jest jako udział zarejestrowanych bezrobotnych wśród ludności aktywnej zawodowo (z wykluczeniem osób odbywających czynną służbę wojskową oraz pracowników jednostek budżetowych prowadzących działalność w zakresie obrony narodowej i bezpieczeństwa publicznego). Wskaźnik ten publikowany jest przez Główny Urząd Statystyczny. Z uwagi na uwzględnienie jedynie zarejestrowanych bezrobotnych uważany jest on za mało miarodajny – http://www.macronext.com

Spoglądając na notowania pary walutowej EURPLN zauważymy, że na skutek trwających od ubiegłego piątku, spokojnych wzrostów kurs dotarł dziś w okolice lokalnej strefy oporu zbiegającej się z mierzeniem 50% korekty Fibonacciego, gdzie pojawiła silna reakcja podażowa. Jeżeli trwające od tego czasu spadki będą kontynuowane, w najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się nawet ponownego przetestowania okolic poziomu 4.31.

Aby zainwestować na parach walutowych z PLN polecam sprawdzić ofertę brokera Naga Markets

EURPLN M30


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułG20 chce regulować kryptowaluty
Następny artykułKomentarz walutowy – Wielki dzień dla tureckiej liry
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here