Naga MarketsRzut okiem na złotego to cykl analiz, który na łamach portalu Comparic.pl można śledzić dwa razy w tygodniu. Jego założeniem jest przedstawienie aktualnej sytuacji rynkowej na parach walutowych z PLN.


W dniu dzisiejszym Główny Urząd Statystyczny opublikował raport, z którego wynika, iż w końcu maja br. liczba bezrobotnych zarejestrowanych w urzędach pracy ukształtowała się na poziomie 1002,2 tys., tj. mniejszym niż w poprzednim miesiącu (o 40,4 tys., tj. o 3,9%) oraz przed rokiem (o 199,9 tys., tj. o 16,6%).

Stopa bezrobocia rejestrowanego wyniosła 6,1% i była o 0,2 p.proc. mniejsza niż w końcu kwietnia br. i o 1,2 p.proc. niższa niż w końcu maja ub. roku, co oznacza, że jest ona obecnie na najniższym poziomie od listopada 1990 roku kiedy to bezrobocie wynosiło 5,90%.

Źródło: http://stat.gov.pl

Stopa bezrobocia w województwach kształtowała się w granicach od 3,4% w wielkopolskim do 10,5% w warmińsko-mazurskim. W porównaniu z kwietniem br. zmniejszyła się ona we wszystkich województwach; najbardziej w warmińsko-mazurskim (o 0,6 p.proc.), a najmniej – w dolnośląskim, lubelskim, lubuskim, łódzkim, małopolskim, mazowieckim, podlaskim, pomorskim, śląskim i wielkopolskim (po 0,2 p.proc.). W porównaniu z majem ub. roku stopa bezrobocia zmniejszyła się również we wszystkich województwach.

Źródło: http://stat.gov.pl

Czy wiesz, że:
Bezrobotni, to osoby, które ukończyły 18 lat i nie osiągnęły wieku emerytalnego, niezatrudnione i niewykonujące innej pracy zarobkowej, zdolne i gotowe do podjęcia zatrudnienia w pełnym wymiarze czasu pracy i zarejest­rowane we właściwym dla miejsca zameldowania (stałego lub czasowego) powiatowym urzędzie pracy oraz poszukujące zatrudnienia lub innej pracy zarobkowej.

Spoglądając na notowania pary walutowej USDPLN zauważymy, że kurs od kilku tygodni oscyluje w okolicy dość istotnego, technicznego poziomu oporu, gdzie już kilkukrotnie pojawiła się reakcja podażowa. Jeżeli tylko strefa ta zostanie odrzucona, spodziewać moglibyśmy się ponownych spadków. Aby zainwestować na parze walutowej USDPLN proponuję sprawdzić ofertę brokera Royal.

USDPLN Weekly


tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułSygnity – 3,36 mln zł zysku netto w pierwszym półroczu
Następny artykułIfo: Niemieckie nastroje biznesowe lekko gorsze. Jak reaguje EUR?
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here