Naga MarketsEurostat opublikował dzisiaj wyniki marcowej stopy bezrobocia w państwach Unii Europejskiej oraz strefy euro. Średnia Eurozony plasowała się na poziomie 9,5%, co jest wieloletnim minimum – wartości tego typu obserwowaliśmy ostatni w 2008 roku. Cieszyć może również fakt, w 10 państw z najniższym bezrobociem znalazła się również Polska.


Jak informowaliśmy 26 kwietnia, polska stopa bezrobocia znalazła się na najniższych poziomach od maja 1991 roku osiągając pułap 8,1%. Według Eurostatu wynosi natomiast 5,3% (różnice wynikają z zastosowanych modeli oraz zasad obliczania wskaźnika). W

efekcie kraj nad Wisłą posiada lepsze rezultaty niż Austria, Dania, Szwecja, czy też Belgia.
Historyczne ujęcie bezrobocia w EA19. Źródło: Eurostat

EUR/PLN – konsolidacja w konsolidacji?

Notowania Eurozłotego w obliczu dobrych danych makroekonomicznych poruszają się w trakcie wtorkowej sesji pod pułapem 4.2200. W szerokim ujęciu widzimy jednak, że znalazły się w „zerowej strefie” dolnego ograniczenia bardzo szerokiego ruchu bocznego pomiędzy 4.20 oraz 4.50. Zaznaczony na pomarańczowo obszar został zdefiniowany jako południowa bariera konsolidacji – dopiero jej test od dołu lub od góry pozwoli podjąć dokładniejsze decyzje handlowe.

EUR/PLN D1 – range trading wskaże 4.50?


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here