Naga MarketsProblem kredytów frankowych może zostać rozwiązany, ale dopóki nie poznamy wyroku TSUE (ma zostać ogłoszony 3 października) to nie do końca wiadomo jaki wpływ będzie miała decyzja na polski sektor bankowy i indeks WIG-Banki. W studiu Comparic24.tv rozmawiali na ten temat Adam Rak oraz Maciej Leściorz z CMC Markets. Więcej szczegółów w programie!


Decyzja TSUE obciąża sektor bankowy

Szacuje się, iż koszty wyroku TSUE dla sektora bankowego mogą sięgnąć nawet 60 mld zł, co wynika z przewalutowania ze stawką libor ujemnego i mogłoby mocno uderzyć w płynność banków.

Te artykuły również Cię zainteresują
Są obawy, że akcja kredytowa banków mocno by ucierpiała, a to w konsekwencji uderzyłoby negatywnie w inne sektory, które nie mogłyby uzyskać niezbędnego finansowania. To mogłoby spowodować dla całej gospodarki negatywne konsekwencje, co ma również zły wpływ na polskiego złotego – uważa Maciej Leściorz.

A jeśli interesujesz się finansami i biznesem oraz chcesz być na bieżąco z najciekawszymi informacjami z Polski, Europy i Świata, już teraz SUBSKRYBUJ nasz kanał. Będziesz niezwłocznie informowany o nowościach, które pojawiają się w telewizji Comparic24.TV oraz na naszym kanale. Zasubskrybuj kanał Comparic24.TVConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here