Polski złoty zyskuje na początku tygodnia, złotówka umacnia się do euro, dolara, funta i franka
Weekendowe kursy walut

Ubiegły tydzień nie zakończył się najlepiej dla polskiego złotego. Nasza krajowa waluta osłabiła się w ujęciu do euro, dolara, i franka. Co prawda w piątek złoty próbował odrabiać straty jednak pomimo w skali całego tygodnia pozstał on wyraźnie pod kreską do EUR, USD i CHF. Złotówka zyskała jedynie do funta brytyjskiego. Sprawdźmy jak wygląda aktualna sytuacja techniczna na głównych walutach (GBP, EUR, USD, CHF) w ujęciu do złotego PLN.

  • Polski złoty rozpoczyna nowy tydzień od niewielkich wzrostów
  • Złotówka umacnia się do euro, dolara i franka oraz funta
Para walutowa Symbol Kurs walutowy Data aktualizacji
Kurs dolara USDPLN 3,9330 zł 15.06.2020, godzina 17:00
Kurs euro EURPLN 4,4340 zł 15.06.2020, godzina 17:00
Kurs funta GBPPLN 4,9420 zł 15.06.2020, godzina 17:00
Kurs franka CHFPLN 4,1405 zł 15.06.2020, godzina 17:00

Kurs dolara do złotego USD/PLN odbija od oporu

W ostatnim tygodniu złoty stracił do dolara. Patrząc technicznie na wykres USD/PLN, po wzrosty są ograniczone. Już przed weekendem obserwowaliśmy obronę strefy oporowej przy 3,97 zł, a dziś ponownie uaktywnili się tutaj sprzedający.

Zgodnie z klasycznymi założeniami analizy technicznej, dopóki rynek nie zdoła wybić wspomnianego oporu przy 3,97 zł górą – obowiązuje tendencja zniżkująca. Aktualnie możliwy jest więc atak na wsparcie przy 3,87 zł. Dopiero wyjście ceny górą, mogłoby doprowadzić do przyspieszenia wzrostów, z perspektywą ruchu w kierunku 4,12 zł.

Wykres USD/PLN
USD/PLN odbija od ważnego oporu

Kurs funta GBP/PLN ponownie testuje wsparcie

Pomimo, że w ubiegłym tygodniu nasza waluta traciła do euro, dolara i franka, to umocniła się ona w ujęciu do funta brytyjskiego. Patrząc na wykres D1, kurs GBP/PLN kontynuuje spadki.

Patrząc na wykres H4, ponownie testowana jest strefa wsparcia w rejonach mierzenia 61,8% Fibo. Miejsce to było już testowane wielokrotnie, dlatego ewentualne wybicie dołem, może doprowadzić do przyspieszenia spadków.

Wykres GBP/PLN
GBP/PLN traci 0,2% w poniedziałek

Kurs euro do złotego broni geometrii

Kurs euro do złotego znajduje się w poniedziałek 0,3% pod kreską. Pomimo, że na początku dnia obserwowaliśmy wzrosty, tak druga część dnia zdecydowanie należy do strony sprzedającej.

W ubiegłym tygodniu notowania EUR/PLN wyhamowały spadki na wysokości kluczowej strefy wsparcia, która wypada w rejonach poziomu 4,40 zł, niemniej po dynamicznym odbiciu kupujący odpuścili na wysokości górnego ograniczenia lokalnego układu 1:1. Jeżeli nie dojdzie do wybicia górą, możliwy jest ponowny atak na strefę przy 4,40 zł.

Wykres EUR/PLN
EUR/PLN broni geometrii

Kurs franka CHF/PLN odbija od kluczowego oporu

Sytuacja na CHF/PLN wygląda podobnie do tej na EUR/PLN. Frank szwajcarski również odbił do ważnej strefy wsparcia, która w tym wypadku wynikała z mierzenia 61,8% oraz sekwencji wzrostowej.

Patrząc technicznie na wykres franka do złotego, kluczowym oporem pozostaje strefa przy 4,1850 zł, wynikająca z biegunowości wcześniej pokonanego układu Overbalance. Dopóki nie dojdzie do wybicia górą, możliwe jest ponowne zejście do strefy wsparcia zaznaczonej kolorem zielonym.

Wykres CHF/PLN
CHF/PLN 0,2% pod kreską w poniedziałek

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here